Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Żelaza wasze i zapożyczone

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
No, chwalić się co tam macie na podjazdach :D

U mnie obecnie BMW.



BMW 530D E39
3.0L Diesel 184KM
Skrzynia biegów: 5 biegowa
263000km
Rocznik 2000 Luty 17
Wyposażenie:
Pakiet Shadowline Highgloss
Tapicerka skórzana z pamięcią (Sportsize)
Elektryczne lusterka z pamięcią (i fotochromatyczne)
Multi funkcyjna skórzana kierownica ustawiana elektrycznie (według instrukcji Sportowa :p, po vinie wyszło, że po prostu MPakietowa)
Grzane dupcie na przodzie
4x elektryczne szyby
Szyberdach
W sumie 3 strefowa klima (z tyłu można regulować czy ciepło czy zimno czy pomiędzy pokrętełkiem :p)
Pełny komp pokładowy, telefon fabryczny BMW
Radio 1din na kasety oraz ze zmieniarką na płyty w bagażniku
Fotochromatyczne lusterko wsteczne
Wydaję mi się również, że zawieszenie sportowe... nisko siedzi, ale ładnie tłumi dziury (sprawność amorów 72-78%) (Po odkodowaniu Vinu wszystko wiadomo... Zawieszenie M-Technic ;) )
Czujniki parkowania tylne (obecnie martwe, trzeba zdiagnozować) [Zdiagnozowane, wszystkie 4 do wymiany, ale wygląda na to, że moduł sprawny)
Ksenon
Roleta elektryczna z tyłu
Lekkie oświetlenie deski rozdzielczej w nocy (oryginalne ledy w podsufitce)

Co do reszty zeszłych samochodów...
Pierwszy samochód Mazda 323F BJ 2.0 FS-DE Sportive 2001


Skoda Rapid 1.2 MPI 2015 - porażka, nie będę nawet o tym wspominał...

Audi A4 B6 2.0 ALT 2000
 

Leeter

Użytkownik
Dołączył
12 Styczeń 2017
Wiadomości
85
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Lokalizacja
Sypialnia twojej mamy
Bombardier_NGT6-2_in_Gda%C5%84sk_rear.JPG

W 90% przypadkach jeżdżę taborem o nazwie Bombardier NGT6, mój ulubiony, bo najlepiej zaprojektowany pod względem przestrzeni z dostępnych tramwajów w Danzig. xD
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bombardier_Flexity_Classic
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
No, chłopie, przywaliłeś jak łysy grzywką o kant dupy :D Ale w sumie temat jest. Od dwóch lat jeżdżę Alfą Romeo 147, 2.0 150 KM.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Mitsubishi Carisma, 2002r., 1.9 DID 115KM, srebrna. Szału nie ma, silnik Renault, rdza jak u Japońca, krótko mówiąc trzeba będzie rozglądać się za czymś innym.
 

atikabubu

Użytkownik
Dołączył
27 Styczeń 2017
Wiadomości
53
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
BMW E36 1.6 '98. Czorna, rdza ją wcina tu i ówdzie, nie ma ABS. Ale jeździć jeździ jak popieprzona, przynajmniej w porównaniu do reszty parku maszynowego na podwórku XD
 

Strzelec

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
28
Punkty z reakcji
0
Punkty
1
Opel Astra F Cabrio 1,6l, '95, produkcji Bertone. W podtlenku cebuli, a jakże! Cudo niemieckiej technologii z popierdoloną włoską elektryką. Fajnie śmiga.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Ja mam podobny gust jak Leeter. :cool:
A tak to chodzę pieszo (np do pracy), jeśli to oczywiście możliwe. xD
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Lou post_id=762 time=1486193976 user_id=58 napisał:
Ja mam podobny gust jak Leeter. :cool:
A tak to chodzę pieszo (np do pracy), jeśli to oczywiście możliwe. xD
Nie mów tak, Leeter nie ma gustu
Sam wiele lat jeździłem komunikacją miejską itd., ale w końcu szlag mnie trafił i kupiłem samochód. Ileż można jebać pieszo w śnieg, wiatr, deszcz i całe inne dziadostwo atmosferyczne.
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz


2000km dalej i 1310zł więcej :>

Zrobiony kompletny serwis wycieraczek (Pióra Bosch Twin, nowe ramię wycieraczki, nowe ramię mechanizmu wycieraczek) + problem z mocą zażegnany (Regeneracja i uszczlenienie pompy wysokiego ciśnienia paliwa + system podciśnień 1100zł wyszło za regeneracje i uszczelnienie pompy + system podciśnień z wymontowaniem i włożeniem jej na samochód + sprawdzenie na stole z wydrukiem wyniku i roczną gwarancją.)

I tak kocham ten samochód :)
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
@Ropasiak, i tak jeździ na gnojówkę :p Co do piór wycieraczek to Ci tak powiem od siebie, że Bosch wcale szału nie robi, przez pewien czas też kupowałem tylko Boscha bo miałem dojście do nich w dobrej cenie, a jak się dojście skończyło to kupiłem Motgum czy coś w tym stylu w Auchan i radzą sobie równie dobrze co Bosche, a są o połowę tańsze.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Miałem założone Valeo, Bosche – dawały radę. Ostatnio kupiłem u miłego pana pod Biedronką jakieś noname, nie zauważyłem żadnej różnicy, oprócz ceny. Pewnie nie wytrzymają tyle co ww. wymienione, ale IMO szkoda hajsu.
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
@Fred - też parę już przerobiłem i dopóki są nowe to wszystko jest dobre, po pół roku dopiero zaczyna się zabawa :E Ja miałem już dość, że a to pół zbiornika spryskiwaczy wypsikam, a to jak pada drobny deszczyk to zamiast raz przejechać wycieraczką to kilka razy muszę, a i tak jakaś smuga zostanie.

Co do gnojówki - jednak 390Nm robi robotę, a być może niedługo jakiś wirus wpadnie na ~220KM i 450-500Nm :p Aczkolwiek i teraz wyprzedzanie na autostradzie bez redukcji jest bardzo przyjemne, 120 chwila gazu w podłodze i już 160 na budziku. No i spalanie... 5.8l/100KM w trasie i 6.9l/100KM w mieście.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Osobiście wycieraczki bosch wymieniałem równie często co aktualne no name. Jedna i drugie wytrzymały u mnie maks rok i były do wypalenia. Poza tym jak place 15pln za sztukę to mogę je wymienić i dwa razy w roku, to żaden wydatek.
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Ja dałem dychę od wycieraczki i nie widzę różnicy, może się po prostu szybciej rozpadną, ale to nie usprawiedliwia ceny, a ja i tak zmieniam je z raz na rok.
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Dobra, jednak odwołuje 1100zł psu w dupę. Nadal powyżej 180km/h nie jedzie. Na INPIe/Boschu KTS/DIS nic nie pokazuje, żadnych błędów, parametry w normie. Jedyna metoda to wymienianie elementów na chybił trafił... Zostały wtryski (wątpliwe czy coś w ogóle da), ustawienie kąta na pompie, albo spróbowanie z fabrycznie nową turbosprężarką/ewentualnie całym nowym dolotem. Muszę jeszcze odłączyć przepływkę i sprawdzić...
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
A kąt nie był ustawiany, po regeneracji pompy? :O Sprawdź przepływkę, sondy lambda, ciśnienie na turbo. Może coś wyjdzie w trakcie.
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Właśnie nie wiem czy gościowi chodziło o kąt na pompie czy na wtryskach... Generalnie pompa ma teraz parametry wzorowe. Przewalone, że mam tylko wyjście diagnostyczne przy silniku - trudno jest zrobić pomiary na drodze.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Ropasiak post_id=1316 time=1491331926 user_id=64 napisał:
Przewalone, że mam tylko wyjście diagnostyczne przy silniku - trudno jest zrobić pomiary na drodze.
Kątowa wtyczka, długi przewód i jazda :D Tak robiliśmy w tych modelach i było OK.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Ropasiak post_id=1316 time=1491331926 user_id=64 napisał:
Właśnie nie wiem czy gościowi chodziło o kąt na pompie czy na wtryskach... Generalnie pompa ma teraz parametry wzorowe. Przewalone, że mam tylko wyjście diagnostyczne przy silniku - trudno jest zrobić pomiary na drodze.

Wspomniałeś w SB, że po zalaniu Vervy problem zniknął, sprawdzi wtryski, najprawdopodobniej trzeba wyczyścić układ wtryskowy. Paliwa typu Verva czy Dynamic mają właściwości czyszczące.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top