Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Monitor poszukiwany

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Yello~
Szukam monitorka w sensownych pieniądzach – raczej nówki. Mam konkretne wymagania (niekoniecznie potrzebne rzeczy oznaczyłem pytajnikiem):
  • przekątna ekranu >= 22″
  • rozdzielczość: FullHD
  • wejścia:
    • HDMI x2
    • DisplayPort?
    • VGA?
    • DVI
    • Scart?
  • Wbudowane głośniki
Dodam też, że nie chcę kolejny raz sześciobitowej matrycy, która udaje ośmiobitową przez dithering.
Do tej pory znalazłem takie monitorki:
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Podepnę się, bo chuj mi zrobicie.

Spierdaczył mi się monitor i siedzę teraz na telewizorze (X-D), na którym wszystkie szare kolory zostawiają większy ghosting niż pierdy Miski brązowią mu jaja.

Teraz pytanie, skoro nie mam ochoty wypierdalać kwintyliona cebulanów na monitor, który ma wszystko. Lepiej brać 5 ms z matrycą IPS i bez napierdalania niebieskim światłem po oczach, czy tryhardzić w 144hz na chujgówno matrycy TN z 1 ms i zostać zawodowym graczem Minecrafta z Eiffelem 65 w tle?

Bo w sumie to sam nie wiem jakie mam priorytety, nie jestem purystą ani w graniu ani w oglądaniu, więc może ktoś ma jakieś doświadczenie z różnymi rodzajami monitorów (hint: ja nie, ostatni monitor kupowałem 10 lat temu) i mi powi jak chop chopu co lepsiejsze do uniwersalnego użytku. Równie dobrze te całe 144 Hz/1 ms to może być zwykły mem dla spierdoxów i lepiej po prostu mieć fajniejsze kolorki (z tym że nic pomiędzy 75 Hz, a 144 i tak już nie robią).
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Podepnę się, bo chuj mi zrobicie.

Spierdaczył mi się monitor i siedzę teraz na telewizorze (X-D), na którym wszystkie szare kolory zostawiają większy ghosting niż pierdy Miski brązowią mu jaja.

Teraz pytanie, skoro nie mam ochoty wypierdalać kwintyliona cebulanów na monitor, który ma wszystko. Lepiej brać 5 ms z matrycą IPS i bez napierdalania niebieskim światłem po oczach, czy tryhardzić w 144hz na chujgówno matrycy TN z 1 ms i zostać zawodowym graczem Minecrafta z Eiffelem 65 w tle?

Bo w sumie to sam nie wiem jakie mam priorytety, nie jestem purystą ani w graniu ani w oglądaniu, więc może ktoś ma jakieś doświadczenie z różnymi rodzajami monitorów (hint: ja nie, ostatni monitor kupowałem 10 lat temu) i mi powi jak chop chopu co lepsiejsze do uniwersalnego użytku. Równie dobrze te całe 144 Hz/1 ms to może być zwykły mem dla spierdoxów i lepiej po prostu mieć fajniejsze kolorki (z tym że nic pomiędzy 75 Hz, a 144 i tak już nie robią).
Dla mnie te 144 Hz to pompowany ryż, kurwa. Bierz IPS-a i nie leć w gamingowe, bo tylko koszta rosną. Jaki stosunek boków chcesz mieć? Jaką maksymalną kwotę rozważasz?
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Chcę wydać nie więcej niż 1k. 16:9 wydaje się być teraz wypychającym wszystko standardem, więc nie zamierzam hipsterzyć mimo przyzwyczajenia do 16:10. Rozmiar też mi koło wuja lata, a rozdzielczości nie chcę więcej niż 1080p, bo mi złomek będzie się krztusił. Na razie rozważam:

AOC G2460FQ "Gejming" opcja (ma dobre oceny poza narzekaniem na kolory, które ponoć można sobie po prostu podkręcić)
Iiyama G2530HSU Pseudo gejming, 1 ms, 75 Hz
ASUS MX239H IPS, 75 Hz, brzydki jak Enzo bez cumshota na twarzy
[Edytka] Dorzucam Szajsunga S24F352FHUX IPS, 60 Hz, ale tani, zostałoby mi na nowe dildo
 
Ostatnia edycja:

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Monitory do 1000zł to chuj i gówno ;_; Serio się o tym sam przekonałem, gdy se kupiłem AMVA, a kurwa czerń gorsza jak w mojej starej TN'ce i kurwa srebrzy jak IPS. A za to siora w laptopie z IPSem, ma lepszą czerń niż ja na tej kurwa AMVie od IIyamy. Super Amoled <3 To za to fajnie. Najlepiej jednak nie kupować przez neta, a na miejscu odpalić, zgrać na pena przykładowe obrazy i filmy i wtedy ocenić, bo kurwa trafisz jak ja na połączenie wad IPS, TN i VA (słaba czerń, ghosting, srebrzenie, no do chuja xD).
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Nie zamierzam wydawać na monit więcej niż ilość, za którą da się zbudować funkcjonalny komputer.

Wytypowałem monitory głównie na podstawie wystarczającej liczby opinii, która pozwala zidentyfikować czy faktycznie są z nimi uniwersalne problemy i czy obraz nie jest gównem. W sklepie to Ty sobie możesz kupić telewizor z talonem do Biedronki.

Kontrast "mega" xD
Iiyama spox.

Iiyama mnie najmniej przekonuje tbh. Taki średniak we wszystkim, ale przynajmniej tani, tylko już chyba wolę wydać nieco więcej i mieć lepsze odświeżanie i lepszą matrycę. Szajsung jest tańszy z lepszą matrycą, tylko chujowym odświeżaniem. Nie ómim wybrać. ;_;
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Nie zamierzam wydawać na monit więcej niż ilość, za którą da się zbudować funkcjonalny komputer.

Wytypowałem monitory głównie na podstawie wystarczającej liczby opinii, która pozwala zidentyfikować czy faktycznie są z nimi uniwersalne problemy i czy obraz nie jest gównem. W sklepie to Ty sobie możesz kupić telewizor z talonem do Biedronki.



Iiyama mnie najmniej przekonuje tbh. Taki średniak we wszystkim, ale przynajmniej tani, tylko już chyba wolę wydać nieco więcej i mieć lepsze odświeżanie i lepszą matrycę. Szajsung jest tańszy z lepszą matrycą, tylko chujowym odświeżaniem. Nie ómim wybrać. ;_;
Chuj, weź AOC, przynajmniej się nie zawiedziesz.
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Wkurwia mnie, gdy takie pindy jak ja nigdy nie postują na co się nie zdecydowały, więc mam ASUS MX239H. Z tym odświeżaniem to pic na wodę, bo full HD ma tylko 60 Hz, ale obraz jest piękniutki, wyraźny, a kolory idealne. W graniu wpierdoli się czasem okazjonalny screen tearing, ale do przeżycia. Tylko jaki ciul wymyślił te dotykowe przyciski ustawień, to niech mu dobra mużyńsкa™ uszy przeczyści.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Wkurwia mnie, gdy takie pindy jak ja nigdy nie postują na co się nie zdecydowały, więc mam ASUS MX239H. Z tym odświeżaniem to pic na wodę, bo full HD ma tylko 60 Hz, ale obraz jest piękniutki, wyraźny, a kolory idealne. W graniu wpierdoli się czasem okazjonalny screen tearing, ale do przeżycia. Tylko jaki ciul wymyślił te dotykowe przyciski ustawień, to niech mu dobra mużyńsкa™ uszy przeczyści.
I jak tam, po dłuższym korzystaniu? Wypłynęło coś negatywnego?
//E:
Ktoś ma jakieś doświadczenia z monitorem LG 29UM69G-B? Nie patrzcie na to, że gamingowy, chodzi mi o dobry i tani monitor 21:9.
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
>ultrawide

Chcesz być jednym z tych spierdonów, którzy refundują każdą grę na Steam, bo nie ma wsparcia?
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
675
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Dobra, kurwy, moda na forum na nowe monitory kwitnie bo ja też chcem. Pytanka:
1. Czy na zakrzywionym monitorze da się oglądać filmy czy to tylko taki ficzer dla gejmerów? Jedyny monitor który wstępnie spełnia moje wymagania jest zakrzywiony bardziej niż niejedno prącie.
2. Szukając monitura na x-kom znalazłem że niektóre mają funkcję ochrony oczów. To serio coś daje czy kolejny gównoficzer żeby wydawać dolany?

Dodam że o monitorach wiem tyle co Enzo o ruchaniu.
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
2. Flicker-Free to zdecydowanie coś co warto mieć. Przy wielogodzinnym siedzeniu przy kompie przy flicker-free nie straszysz przekrwionymi oczami niczym dziewica po stosunku. Inne pytanie to w jakim zakresie jasnosci flicker-free działa.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top