Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Escape from Tarkov – wprowadzenie

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon

Rzecz dzieje się w roku 2028, w mieście Tarków. Ekonomia sprawiła, że wiele zagranicznych spółek postanowiło otworzyć tam swoje podwoje, prowadząc, często, nieuczciwe interesy. Pewne wydarzenia ściągają do miasta dwie frakcje najemników, które zaczynają prowadzić otwartą wojenkę. Jedną z nich jest USEC, najemnicy prywatnej korporacji, a drugą BEAR – grupa działająca na rzecz rządu Rosji. Miasto zostaje otoczone kordonem wojskowym, co sprawia, że bardzo trudno jest się z niego wydostać.

Wcielamy się w postać najemnika (możemy wybrać jedną z ww. grup), którego głównym zadaniem jest wydostanie się z jakże patowej sytuacji. Musimy wykonywać zadania w różnych rejonach miasta, aby w końcu dostać się na obrzeża.

Gra jest z natury sieciową strzelanką, ale ma w sobie również elementy nawiązujące do RPG. Najważniejszym aspektem jest tutaj realizm. Jesteśmy krusi, pociski nas ranią i spowalniają, a w końcu zabijają. Zginąć jest bardzo łatwo, trudniej zacząć od początku, ponieważ tracimy wszystkie nasze przedmioty, a przechodzący łupieżca może łatwo je sobie wziąć. Rozgrywkę utrudniają również stres, chłód, choroby, odwodnienie, złamania, mrok – jak w prawdziwym życiu. Ekwipunek z czasem się zużywa, a bronie zacinają i przegrzewają, więc warto zwracać na to uwagę, by nagle, podczas potyczki z innym najemnikiem, nie paść trupem z powodu głupiego niedopatrzenia. W grze dostępna jest mapa, ale nie uświadczymy żadnego wskaźnika obecnego położenia, musimy sami się porozglądać i ustalić, gdzie jesteśmy. Dzięki takim rozwiązaniom świat przedstawiony lepiej „wchłania” gracza.

Ciekawostką jest system modyfikacji broni, który pozwala nam na zmianę prawie wszystkich podzespołów (oprócz korpusu). Twórcy obiecali, że będzie w czym przebierać, jeśli chodzi o ekwipunek – począwszy od pistoletów, karabinów i kombinezonów, skończywszy na zwykłej wodzie, której też nie może zabraknąć. Jak wiadomo, wszystkiego może zabraknąć, w związku z tym warto zbierać to, co zastaniemy na naszej drodze.

Nie jest to zwyczajna strzelanka w stylu dobrze znanych nam gier. Mapy są duże (5 – 10 km2), a w planach jest kolejna, wielka, do wolnej rozgrywki. Przeciwnicy wcale nie są jaskrawo oznaczeni, nawet przyjaciel z tej samej grupy może strzelić nam w plecy i zabrać wyposażenie. Dodatkowym utrudnieniem są, sterowani przez AI, bandyci.

Dostępny jest również system rozwoju gracza powiązany z talentami – aby statystyki wzrosły, musimy korzystać z danej umiejętności. Jak wiadomo, nieużywany narząd zanika, co w grze sprowadzi się do tego, że jeśli nie będziemy korzystać z danego talentu, jego poziom spadnie (lecz ponowne narastanie będzie o wiele szybsze). Smaczkiem jest zmiana sposobu korzystania z danej umiejętności, wraz ze wzrostem jej statystyk.

EfT zostało stworzone z wykorzystaniem zmodyfikowanego silnika Unity 5 – jednakże na razie brak jakichkolwiek doniesień o ewentualnych portach na inne platformy.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Już kilka razy oglądałem różne gameplaye itp. materiały z tej gry i zapowiada się całkiem interesująco. Oczywiście wszystko okaże się w praktyce bo z praktyką różnie bywa.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Materiały ukazują nam całkiem ciekawą i dopracowaną (jeśli można tak mówić na tym etapie) pozycję. Twórcy dobrze przemyśleli systemy, które chcą zaimplementować. Mam nadzieję, że żaden wydawca nie ściśnie ich za jaja i wydadzą nieokrojoną, smakowitą strzelankę.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Ja to się obawiam jednej rzeczy, a mianowicie tego, że na tworzenie tej gry zejdzie się tyle czasu, że w dniu premiery większość osób nie będzie już o niej pamiętało ew. już nie będzie zainteresowanych. Bo to co obiecali powinno udać im się stworzyć ale jak będzie w praktyce to się dopiero kiedyś dowiemy.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Fred post_id=1333 time=1491994950 user_id=57 napisał:
Ja to się obawiam jednej rzeczy, a mianowicie tego, że na tworzenie tej gry zejdzie się tyle czasu, że w dniu premiery większość osób nie będzie już o niej pamiętało ew. już nie będzie zainteresowanych. Bo to co obiecali powinno udać im się stworzyć ale jak będzie w praktyce to się dopiero kiedyś dowiemy.
W sumie racja. Kto wie czy Stalker wyszedłby, jeśli wydawca by ich nie pogonił. Miło byłoby, gdyby projekt nie skończył jak Survarium, które dalej jest w fazie testów, a płacić za nie trzeba. Szum dotyczący tej gry ucichł, wygląda na to, że projekt po cichu zdycha i będzie taką malutką niszówką, która gdzieś kiedyś chciała dogonić kolosa, ale nie pykło, bo twórcom zabrakło animuszu.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Nie ma singla? To nie zagram. Szkoda. ;(
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Na razie nie ma jakichkolwiek wieści o singlu – twórcy od początku zaplanowali tę grę w stylu multi, więc chyba się go nie doczekamy. A szkoda, mogłoby wyjść fajne coś. Tyle że trochę obawiałbym się COD-owego smrodku…
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Na ten moment nie wygląda na to, aby w trakcie rozgrywki było dużo interakcji z innymi graczami. Mapy mają być mocno wyludnione, nie jest to typowe multi. Trochę jednak czasu upłynie zanim będzie można powiedzieć coś na 100%, bo póki co dostęp do zamkniętej alfy kosztuje ponad 400zł, a żadnych konkretnych dat odnośnie bety nie ma.
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Dzisiaj w końcu dostałem klucz do bety... Szkoda, że komp jest 360km stąd :E
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Beta przywiozła moje dupsko, już się pobiera, z tego co wyczytałem to za darmo mogę sobie pograć tydzień/do 4 stycznia :(
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Co mogę powiedzieć... optymalizacja - faktycznie, mimo, że zaraz otwarta beta nadal nie jest idealna. Gram na medium, gdzie grafika wygląda cóż... średnio. GTA V czy Fallout 4 wyglądają o wiele ładniej i działają mi w 60FPS, tutaj jest jakieś 40-50FPS ze spadkami do 20. Grafę mogę porównać do Army 2 czy 3, w Armie może ciut lepsza optymalizacja. Klimat z grafiką - jak w Armie 2 ze stalkerskimi modami. Modyfikacje broni faktycznie robią wrażenie. Aczkolwiek początkowo wybór broni może robić wrażenie tak jest na pewno mniej niż w Stalkerze. Z tego co widzę mamy z 8 strzelb, z 6 SMG, z 5 czy 6 pistoletów, z 10 karabinów... Tyle, że w sumie wszystkie są pochodne. Np. 5 odmian AK, a to od Saigi cywywilna, a to jakieś AK na węgierskiej czy czeskiej licencji, a to AK z Iżmasza itp. Więc niby spluw dużo - ale wszystkie są podobne więc czuje się jakby było ich mało. Z zachodnich to wiem o AR-15 i chyba Sig jest, ale jak narazie znalazłem tylko muszkę do niego xD Giniemy często... a zginięcie na akcji - bye bye wszystkie nasze rzeczy (chyba, że je ubezpieczymy i nikt nam z naszego truchła ubezpieczonych rzeczy nie weźmie). Na razie to taki deathmach na kilku mapach... tzn. raidy. Czyli respimy się w miarę losowym miejscu na początku planszy i musimy zbierać graty, żeby je potem sprzedawać (lub wykorzystać np. mody do broni czy po prostu bronie) i znaleźć wyjście z planszy. Kojarzy mi się w World of Tanks, czyli klikamy bitwa, czekamy na innych graczy, sesyjka 20-40 minut i jesteśmy spowrotem w menu.
Mówi się, że obecnie jest nastawione na P2W... Chodzi o to, że w bazie w której możemy trzymać fanty po akcji mamy ograniczone miejsce... chyba, że kupimy je za prawdziwe $$$. Na szczęscie jest trochę sztuczek które pomogą nam zrobić dodatkowe miejsce. A co, gdy na raidach będziemy cały czas ginąć i stracimy w końcu całe wyposażenie i pieniądze? Opcja a) idziemy na żywioł i respimy się tylko z nożem który zawsze sie odnawia i po prostu szukamy po planszy broni (/zabijamy innych z noża, czasami się udaje). Opcja b) gramy jako SCAV, czyli powiedzmy ludność cywilna która wzięła sprawy w swoje ręce. Jeżeli zginiemy jako SCAV no to tracimy to co on miał, ale nic z naszego głównego ekwipunku. Miejsca spawnu SCAV jest losowe jak i wyposażenie które otrzymuje (czasami np. niezła strzelba z pokaźnym zapasem amunicji, czasami 1 pistolet z paroma nabojami). Jeżeli ewakujemy się jako SCAV to zbieramy całe wyposażenie tak jakbyśmy grali swoim najemnikiem. Ale jeżeli zginiemy - musimy odczekać 30 minut zanim znowu będziemy mogli grać jako SCAV.

W grze są 3 waluty i paru handlarzy. Ruble, € i $. Większość rzeczy kupimy za ruble, ale niektóre fajne przedmioty tylko za € lub $. € lub $ wymieniamy u handlarzy, albo szukamy w trupach. Musimy dbać o reputacje z handlarzami (niektórym nie podoba się, że hanldujemy z jakimś innym handlarzem itp.)

Są jakieś zadania coś jak zadania poboczne w Stalkerze. Dostajemy je od handlarzy.

Aha - jak chcecie kupić grę to albo edycje standardową (obecnie 103zł), albo full pakiet za obecnie 380zł (głównie chodzi o rozmiar skrytki w bazie i dostęp za free do DLC). Pośrednie się nie opłacają.

Ale czy warto kupić? Cóż - jak któs z samych filmików jest podjarany i po opiniach mimo wszystko chce kupić i nie martwi się o optymalizacje to śmiało. Najlepiej standardową edycje i jak już jednak się przyjmie to upgrade do full edycji. Ja? Chyba poczekam na tryb freeplay i spadek cen. Po skończonej becie myślę, że 80-100zł to będzie uczciwa cena. Gra ma potencjał, żeby przebić PUBG.

Mój komp: I5 3570K 4.6GHZ, Sapphire R9 280X, 12GB RAM 1833MHZ CL9

Edit:

A jest system rozwoju postaci - im więcej biegamy tym więszka nasza wytryzmałosć itp. Im częsciej strzelamy z AK to tym lepiej radzimy sobie z AK i pochodnymi. Większa kontrola odrzutu itp. Aleee! Jeżeli wyuczymy jakąś umiejętność, ale potem z niej nie będziemy korzystać to nasza postać powoli będzie ją zapominać, efekt tym mniejszy im bardziej mamy wyuczoną umiejętność pamięci (pamieći chyba uczymy się ekplorując i poznająć nowe przedmioty).
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Pewnie jeździ tą rozpadliną co 2-3 dni na dializy krwi bo już obie nerki spieniężył na skrzynię biegów czy inne gówno.
Co do gry. Walić ją, walić mikropłatności. Szanuję tylko CoD4.
Serdecznie pozdrawiam.
 

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Ropas, dawaj jakiś kosztorys z operowania Becią w 2018.
Jak na razie przez rok pękło 11 tysi kosztów bez paliwa. Muszę znowu oddać turbo na regeneracje (myślę nad hybrydą 1450zł), bo gościu źle mi zregenerował, a już po gwarancji i 2 wtryski zregenerować...

Oprócz tego wymienić amortyzatory (800zł), nowy aku (480zł) i przydałoby się przyjrzeć pompie wspomagania i wymienić pompę wody (300zł). No i blacharkę ogarnąć, jak to się zrobi będzie lala ^^
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Co mogę powiedzieć... optymalizacja - faktycznie, mimo, że zaraz otwarta beta nadal nie jest idealna. Gram na medium, gdzie grafika wygląda cóż... średnio. GTA V czy Fallout 4 wyglądają o wiele ładniej i działają mi w 60FPS, tutaj jest jakieś 40-50FPS ze spadkami do 20. Grafę mogę porównać do Army 2 czy 3, w Armie może ciut lepsza optymalizacja. Klimat z grafiką - jak w Armie 2 ze stalkerskimi modami. Modyfikacje broni faktycznie robią wrażenie. Aczkolwiek początkowo wybór broni może robić wrażenie tak jest na pewno mniej niż w Stalkerze. Z tego co widzę mamy z 8 strzelb, z 6 SMG, z 5 czy 6 pistoletów, z 10 karabinów... Tyle, że w sumie wszystkie są pochodne. Np. 5 odmian AK, a to od Saigi cywywilna, a to jakieś AK na węgierskiej czy czeskiej licencji, a to AK z Iżmasza itp. Więc niby spluw dużo - ale wszystkie są podobne więc czuje się jakby było ich mało. Z zachodnich to wiem o AR-15 i chyba Sig jest, ale jak narazie znalazłem tylko muszkę do niego xD Giniemy często... a zginięcie na akcji - bye bye wszystkie nasze rzeczy (chyba, że je ubezpieczymy i nikt nam z naszego truchła ubezpieczonych rzeczy nie weźmie). Na razie to taki deathmach na kilku mapach... tzn. raidy. Czyli respimy się w miarę losowym miejscu na początku planszy i musimy zbierać graty, żeby je potem sprzedawać (lub wykorzystać np. mody do broni czy po prostu bronie) i znaleźć wyjście z planszy. Kojarzy mi się w World of Tanks, czyli klikamy bitwa, czekamy na innych graczy, sesyjka 20-40 minut i jesteśmy spowrotem w menu (…)
Stary, toś się rozpisał. Nawet nie będę cytował całej wiadomości, bo zginie sens. Z tego co klepnąłeś, wynika, że gra jest w powijakach, a jakikolwiek hype na jej punkcie jest bezsensowny. Powtarza błędy gierek, które kiedykolwiek próbowały imitować Stolcera…
Jak na razie przez rok pękło 11 tysi kosztów bez paliwa. Muszę znowu oddać turbo na regeneracje (myślę nad hybrydą 1450zł), bo gościu źle mi zregenerował, a już po gwarancji i 2 wtryski zregenerować...

Oprócz tego wymienić amortyzatory (800zł), nowy aku (480zł) i przydałoby się przyjrzeć pompie wspomagania i wymienić pompę wody (300zł). No i blacharkę ogarnąć, jak to się zrobi będzie lala ^^
Chory jesteś, człowieku :D
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Co słychać w grze, o której mieliśmy robić forum? xD Ropas, sprzedałeś już klucz do bety żeby mieć na paliwo czy może napiszesz jeszcze jedną ropasową recenzję?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top