Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Zestaw komputerowy

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Idąc za ciosem, zakładam kolejny temat, tym razem z zestawem komputerowym. Wcześniejszy zostawiam otwarty, bo mogą pojawić się dalsze sugestie i pytania.

Chciałbym złożyć zestawik do 2k PLN. Podstawowe cechy:
  1. AMD Ryzen
  2. płyta główna w formacie ATX, 4 sloty na RAM z obsługą > 32 GB RAM-u
  3. Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M1A2400C14 448,50 zł
  4. Power Color Red Dragon Radeon™ RX 470 4GB 869,00 zł
  5. GoodRam Iridium Pro 240GB 359,00 zł
  6. Seagate ST2000DM001 329,00 zł

Kwota bieżąca: 2005,50 zł
Nie potrzebuję kompa do zadań specjalnych, chciałbym tylko, by działał przyzwoicie.
Ktoś mi coś doradzi? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, mogą być nawet linki do koszyków z moreli :D
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Nie przemilczam.

http://pclab.pl/art52777.html

Wincyj pomóc nie umiem. Generalnie raczej ciężko w 2k się będzie zmieścić jeśli chcesz jeszcze SSD.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Nie no, ja sobie potrafię złożyć zestaw. Bardziej chodziło mi o konkretne propozycje podzespołów (szczególnie płyt głównych, w nich się nie orientuję).
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Z Ryzenem to Ci nikt na ten moment nie jest w stanie pomóc bo A - nie ma procków, B - nie ma płyt ;]
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Dlatego niech nitka sobie wisi, dopóki nie wyjdą jakieś konkretne propozycje.
Co sądzisz o dyskach GoodRam Iridium Pro?
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Sölve napisał:
Nie no, ja sobie potrafię złożyć zestaw. Bardziej chodziło mi o konkretne propozycje podzespołów (szczególnie płyt głównych, w nich się nie orientuję).

Co za różnica jaką weźmiesz, i tak nie uchronisz jej przed atakami hakerskimi Tigera Bonzo.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Missile napisał:
Sölve napisał:
Nie no, ja sobie potrafię złożyć zestaw. Bardziej chodziło mi o konkretne propozycje podzespołów (szczególnie płyt głównych, w nich się nie orientuję).

Co za różnica jaką weźmiesz, i tak nie uchronisz jej przed atakami hakerskimi Tigera Bonzo.
Śmieszkowe posty polecą w kosmos :)
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Sölve napisał:
Co sądzisz o dyskach GoodRam Iridium Pro?

Mam u siebie i nie narzekam, może nie jest najszybszy w testach syntetycznych ale za to powinien dłużej wytrzymać bo to MLC. Do tego 5lat gwarancji, jak na mój gust przy jego aktualnej cenie to bardzo dobry wybór. Za jakies 300 zeta masz dysk 240GB na MLC z 5 letnia gwarą.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Odświeżyłem pierwszy post - zmieniłem pozycje na liście, teraz są konkretne modele z cenami i linkami do sklepu. Już przekroczyłem 2000 zł, więc może ktoś będzie miał lepszy pomysł na podzespoły. Nie, nie prowadzę kryptoreklamy moreli ;]
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Sölve napisał:
Nie potrzebuję kompa do zadań specjalnych, chciałbym tylko, by działał przyzwoicie.
Tego się trzymajmy ;) Może być ponad 2k, w końcu ma na chwilę posłużyć.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Czołem forumy – wczoraj dostałem prośbę o złożenie zestawiku do maks. 2700 cebulanów.
Fajnie byłoby, gdyby:
- i5 na sockecie 1151
- min. 8 GB RAM-u
- DDR4
- grafa, która nie kulałaby

Na razie złożyłem coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/6N6GNb/

Jakieś rady?
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Nie mam czasu na przekopywanie się przez płyty główne teraz ale wygląda ok, wsadzić do tego GTX 1050Ti i będzie gites

EDIT: Zamiast Seagate możesz wziąć ostatnio mocno polecaną Toshibę P300. Sam ją kupiłem i zobaczymy co z tego będzie, w każdym razie nie kieruj się tylko tym, że sam ją wziąłem bo to było trochę impulsywne ;)
 

Enzo

Aktywny użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
220
Punkty z reakcji
39
Punkty
28
Lokalizacja
ODDAJCIE NAM FASZYSTOWSKIE ŚWINIE I SB, SYGNATURY
Pany i niePany!

Dziadio Commodore spisał już testament i codziennie raczy mnie informować, że on to już długo nie pociągnie, że trzeba trumnę wybierać itp. Uważam, że przesadza, i że pośmigalibyśmy ze sobą jeszcze ładną dekadę, no ale seniorowi rodu się nie odmawia.

Jako, iż tradycyjnie w kwestiach hardware'u ze mnie dupa, przyjmuję wszelkie propozycje, łącznie z miskowymi „kup pegazusa”. Składamy od zera, cały zestawik.

Budżet, wstępnie myślę coś 4000 – 4500 zł, bez systemu.
Jakiś porządny intelek w środku, mocny dżifors, masa ramy albo innej delmy.
Przeznaczenie oczywiście, jak na prawdziwego spierdoxa przystało: ma być żyleta do super grów.

Za sugestie, propozycje, rady z góry dziękuję.

PS Dopisuję się w solvikowym temacie, bo chyba się petrygo na panel administracyjny rozlało i nie mam przycisku do tworzenia tematów. No ale rozlane petrygo to zawsze kolejne siedem dni w trzeźwości.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Z monitorem czy bez ?

Nowe i5 to będzie koło 1000-1200, płytka do niego jakieś 600, ram 8GB jakieś 300. Co od grafiki to 1060 6GB chodzi po jakieś 1500pln i jest całkiem przyzwoitą zabawką. Będę miał moment to się ogarnie jakieś konkrety ale to dopiero za dłuższą chwilę bo nowe procki Intela będą dopiero za 2 tygodnie.
 

Enzo

Aktywny użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
220
Punkty z reakcji
39
Punkty
28
Lokalizacja
ODDAJCIE NAM FASZYSTOWSKIE ŚWINIE I SB, SYGNATURY
Bez monitorum, monitorum też będzie, ale później, osobna historia. Na razie skrzynka z bebechami.

Ok, dopóki stary komp jeszcze ciągnie to mi się nie spieszy. :E Poczekam na konkret ile trzeba, dzięki za zainteresowanie.
 

Enzo

Aktywny użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
220
Punkty z reakcji
39
Punkty
28
Lokalizacja
ODDAJCIE NAM FASZYSTOWSKIE ŚWINIE I SB, SYGNATURY
Dubelek!

Jak mówiłem mi osobiście się nie spieszy, ale wiadomo, niedługo szopka z czerwonym grubasem i śmierdzącymi iglakami okraszona kolorowym świecącym badziewiem się zacznie, i ceniska pójdą raczej w górę. Więc jakby ktoś, coś jakieś konrecicho miał to walić.

Dodatkowo jeszcze mogę dopisać, że podkręcać raczej tego nie zamierzam, nie chce już mi się takimi rzeczami bawić, więc potencjał upgade'owy procka mnie nie jara. No i żeby ręka boska broniła mi tam jakieś Duwde-romy, blureje czy stacje dyskietek 3,5' wliczać w cenę.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Dubelek!

Jak mówiłem mi osobiście się nie spieszy, ale wiadomo, niedługo szopka z czerwonym grubasem i śmierdzącymi iglakami okraszona kolorowym świecącym badziewiem się zacznie, i ceniska pójdą raczej w górę. Więc jakby ktoś, coś jakieś konrecicho miał to walić.

Dodatkowo jeszcze mogę dopisać, że podkręcać raczej tego nie zamierzam, nie chce już mi się takimi rzeczami bawić, więc potencjał upgade'owy procka mnie nie jara. No i żeby ręka boska broniła mi tam jakieś Duwde-romy, blureje czy stacje dyskietek 3,5' wliczać w cenę.
Raczej czekaj do wiosny, teraz się nie opłaca. Już nawet we wrześniu się nie opłacało. A Ryzeny nadal dobre :3
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top