Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Uniwersum Metro 2033

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Wiem, że Metro ma tu sporo fanów, więc zakładam osobny wątek, zarówno o trylogii Głuchowskiego jak i wszystkich innych książkach wchodzących w skład Uniwersum.
Co z Uniwersum jest warte uwagi, a co odradzacie? Dla przykładu, czytał ktoś "Dzielnicę obiecaną"? Warto?
 

MCaleb

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
317
Punkty z reakcji
3
Punkty
18
O rety, rety.

Powtórzę się, tak dla przykładu. Jeżeli idzie o oryginalne książki to: 2033 polecam, 2034 odradzam i 2035 polecam. Gry - jakby kto pytał - polecam gorąco.

A teraz spin offy...
Korzenie do Nieba - bardzo inna niż wszystkie, włoska książka. Polecam.
W Ciemność, Za Horyzont i inne tego samego autora - bardzo infantylne podejście do tematu. Początkujący pisarz, albo pisarz dla młodzieży (choć biorąc pod uwagę tematykę - niespełniony). Polecam przy posusze, przeczytać można, ale mało z tego przyjemności.
Dzielnica Obiecana - Polskie, więc dobre? Przeczytałem prolog i miałem dość. Odłożyłem na później i dopiero wtedy się wypowiem, gdy skończę. Sam zamysł ciekawy, ale "główny zły"... ech, za dużo spoilerów już na samym starcie.
Czytałem też inne książki tego uniwersum, ale tak z czapy żaden inny tytuł mi do głowy nie wpada, a trochę tego mam w biblioteczce. Najwyżej zaktualizuję posta, tyle póki co.
 

Omni

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
80
Punkty z reakcji
1
Punkty
6
2033- Obleci za pierwszym przeczytaniem lata temu to był szok, teraz już nie aż tak.
2034- Cienizna choć niby miała swoje momenty
2035- Mam gdzieś rozbebeszone.
Korzenie Niebios- Dziwna książka. Bardzo podobała mi się pierwsza połowa, potem już trochę gorzej. Trochę mi klina wbił dysonans: pierwsza połowa to realistyczny, lecz groteskowy świat, w drugiej najebanie katopapickiego mistycyzmu.
Nie dla każdego.
Trylogia Diakowa- Jak wyżej Caleb powiedział, podpisuje się każda kończyną. Idiotyczne, infantylne, zero szacunku dla gustu i inteligencji czytelnika.
Dramat po prostu. Sprzedam za dużego Kebsa.
Dziedzictwo Przodków- nie za wiele mam do powiedzenia. Nic wybitnego, przeczytać można, nie zapada w pamięć. Kłuje główny motyw kompletnie z dupy wzięty. Potem idzie to w jeszcze gorszym kierunku.
Dzielnica Obiecana- kiedyś rozbebeszyłem, zachwycony nie byłem, nie skończyłem, nic nader ciekawego do powiedzenia nie mam. Mniej więcej jak wpadła w moje łapy przestałem się interesować serią.
Piter- Jedyny powód dla którego ta seria wogóle istnieje dla mnie. Świetna rzecz pod każdym względem. Fabuła, narracja, postacie, akcja, dialogi. Wszystko w miarę sensownie, brak rzeczy z kosmosu, jedyna sensownie napisana/przetłumaczona książka, świetnie się czytało. Polecam i pozdrawiam,Piotr F.
PS: No i Uber wymiata.

Summa summarum: Na tyle na ile przeczytałem serię: Nie polecam, za wyjątkiem oryginału i Pitera, przynajmniej dla mnie. z reguły przereklamowana, dosyć płytka i przeciętna warsztatowo post-apo dla młodzieży.
Weźcie poczytajcie kurde jakiegoś Kinga, Hellera, McCartheya, Lema, Dicka, Mathesona, czy Goldinga, a nie.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Muad'Dib napisał:
Summa summarum: Na tyle na ile przeczytałem serię: Nie polecam, za wyjątkiem oryginału i Pitera, przynajmniej dla mnie. z reguły przereklamowana, dosyć płytka i przeciętna warsztatowo post-apo dla młodzieży.
Ja się w życiu tyle poważnych książek naczytałam, że na stare lata chętnie przeczytam coś lżejszego. :mrgreen:

A jeszcze wracając do tematu - czytał ktoś pozostałe książki polskich autorów, znaczy Majki i Szmidta? Bo jestem ciekawa jak Polacy wypadli, czy warto etc.
 

afrose

Nowy użytkownik
Dołączył
1 Luty 2017
Wiadomości
6
Punkty z reakcji
0
Punkty
1
Lokalizacja
Słupsk
@Lou
Co do "Dzielnicy Obiecanej" Majki. W sumie może być jeśli nie będziesz zwracała uwagi na głupotę głównych bohaterów. Jest parę fajnych wątków i ciekawie przedstawiony Kraków. Nie jestem jakimś znawcą ale ogólnie polecam.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Jak ktoś się jeszcze nie ogarnął i nie czytał Prawo do życia i Prawo do użycia siły Denisa Szabałowa to polecam, tym bardziej, że 14 czerwca wychodzi trzecia, ostania część trylogii pod tytułem Prawo do zemsty (sprzedawana z zestawem opowiadań). Od siebie mogę dodać, że mi Prawo do życia i Prawo do użycia siły bardzo spasowały i 14 wybieram się do księgarni po Prawo do zemsty.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top