Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,033
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Nie wiem czy jest którykolwiek z graczy nie znałby słowa „Zelda”. Zostało ono utrwalone w naszych umysłach, poprzez wielokrotne powtarzanie, mielenie, memłanie. Rzecz dzieje się w Hyrule, gdzie nasz jasnowłosy bohater, Link przeżywa swoje niesamowite przygody, ale skupmy się na obecnej części gry.

Legendy głoszą o konfliktach pomiędzy Hyrule i Ganonem – starożytnym złem. Za każdym razem, gdy Ganon pojawiał się na świecie, był pokonywany przez księżniczkę (potomkinię bogini Hylii) oraz bohatera – wojownika. Jedna z tych legend obejmuje zamierzchłe czasy. Mieszkańcy Hyrule żyli wtedy w pokoju, będąc wysoko zaawansowaną technologicznie cywilizacją. Postanowili przygotować się na nadejście Ganona, korzystając ze swojej wiedzy i umiejętności. Stworzyli Niebiańskie Bestie, masywne maszyny przypominające zwierzęta; wykreowali również armię mechanicznych żołnierzy zwanych Strażnikami. Podczas powrotu złego, bohater, księżniczka, Strażnicy i Niebiańskie Bestie przypuścili na niego atak. Bohater ciął wroga mieczem, który pieczętuje mrok, a księżniczka użyła swej odziedziczonej mocy, by zapieczętować Ganona.

Dziesięć tysięcy lat później królestwo Hyrule powróciło do stanu z wieków średnich. Odczytując proroctwa pozostawione przez przodków, dowiedzieli się o oznakach nadchodzącej plagi – Ganona. Odkopali Niebiańskie Bestie i Strażników. Kluczowi mieszkańcy Hyrule (Daruk – wojownik z Goron, Mipha – księżniczka z Zory, Revali – najbardziej uzdolniony łucznik z Rito i Urbosa – Gerudo) zostali wybrani, by pilotować Niebiańskie Bestie. Nadano im również tytuły Czempionów. Bohater, księżniczka i Czempioni próbowali powstrzymać przeciwnika, korzystając z tej samej strategii co ich przodkowie, jednakże Ganon wyłonił się spod Zamku Hyrule i przejął kontrolę nad Niebiańskimi Bestiami i Strażnikami, obracając ich przeciwko Hyrule. Król, Czempioni i wszyscy w zamku zostali zabici, a miasto zniszczone. Rycerz broniący księżniczki został śmiertelnie zraniony, a całe królestwo zdewastowane. Jednakże księżniczka ocalała i zmierzyła się z Ganonem, poskramiając go w murach zamku.

Sto lat później, w czasach obecnych, Link budzi się w Świątyni Odrodzenia, nie pamiętając o niczym. Tajemniczy kobiecy głos prowadzi go do zrujnowanego królestwa Hyrule, gdzie spotyka starca, który pomaga mu przystosować się do czasów obecnych. Starzec ujawnia mu, że jest duchem ostatniego króla Hyrule, Rhoama. Wyjaśnia mu, że Ganon został uwięziony w zamku na sto lat, a jego przebudzeniem zawiadywała księżniczka Zelda. Pomimo zniewolenia, Ganon rósł w siłę, więc król zmuszony jest prosić Linka o pokonanie go, zanim się uwolni i zniszczy świat…

To właśnie wstęp do, prawdopodobnie, jednej z najlepszych gier wszech czasów. Ktoś grał/ma zamiar? Co sądzicie o najnowszej odsłonie przygód Linka i Zeldy?
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Gówno, a nie najlepsza gra wszech czasów, max 9/10. Kumpel był najarany jak szczerbaty na suchary i kupił dla tej gry Switcha. Fabuła nie porywa, audio dość słabe, a do tego są spadki płynności do 20FPS, nie tego oczekuje się po system sellerze. Fakt, jest dużo rzeczy, które mogą się podobać i są dopracowane, choćby możliwość śmierci przez zamarznięcie w górach. Ogółem dość przyjemna i zabawna rozgrywka ale nie nazwałbym tego najlepszą grą wszech czasów. Dla odmiany takiemu W3 daje bez wahania 10/10 mimo iż też nie jest idealny. Podobnie dałbym Skyrim w miesiąc po jego premierze jak już był trochę połatany.

Na koniec dochodzi problem absurdalnej ceny gry, 280pln to zdecydowanie za dużo, a i nie kupiłbym dla niej Switcha (w Bundle 1700pln).
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,033
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Fred post_id=1271 time=1490803111 user_id=57 napisał:
Gówno, a nie najlepsza gra wszech czasów, max 9/10.
Wiesz, Fred, tak trochę Twoje słowo przeciwko mojemu Masa ludzi w Internetach twierdzi, że jest jedną z najlepszych.
Fred post_id=1271 time=1490803111 user_id=57 napisał:
Fabuła nie porywa […]
jw.
Fred post_id=1271 time=1490803111 user_id=57 napisał:
audio dość słabe, a do tego są spadki płynności do 20FPS
A tutaj przyznam rację, podobno zdarzają się większe chrupki.
Fred post_id=1271 time=1490803111 user_id=57 napisał:
nie tego oczekuje się po system sellerze
Zależy czego w ogóle się oczekuje. Nie miałem nadziei na grę idealną, byłem pewien, że będą chrupki (w końcu to nadal konsola mobilna). Dla mnie miała to być po prostu nowa, może najlepsza z serii, Zelda.
Fred post_id=1271 time=1490803111 user_id=57 napisał:
Ogółem dość przyjemna i zabawna rozgrywka ale nie nazwałbym tego najlepszą grą wszech czasów. Dla odmiany takiemu W3 daje bez wahania 10/10 mimo iż też nie jest idealny.
Zależy co kto lubi. Jeśli lubisz twarde fantasy, naturalnym będzie, że Skyrim okaże się lepszym wyborem od bajkowej Zeldy.
Fred post_id=1271 time=1490803111 user_id=57 napisał:
Na koniec dochodzi problem absurdalnej ceny gry, 280pln to zdecydowanie za dużo
Cena, niestety, jest zatrważająca, a faktu tego nie łagodzi też świeżość całego systemu.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Wiadomo, że zależy co kto lubi itd. ale to spuszczanie się nad Zeldą jest dla mnie po prostu mega irytujące.
 

hubi1

Użytkownik
Dołączył
23 Styczeń 2017
Wiadomości
238
Punkty z reakcji
8
Punkty
18
Wiek
32
Lokalizacja
Rzeszów
Strona internetowa
hubi1.soup.io
A jakby ktoś się spuszczał nad grą którą lubisz to już by było fajnie? Denerwuje mnie takie gadanie dlatego olewam zimnym moczem oceny userów z metacritic czy innych serwisów, bo są chuja warte. Albo wystawi ktoś ocenę 0/10 i napisze, że straszne gówno, albo wystawi ocenę sugerując się swoją preferencją i tym co lubi. Nie raz czytałem recenzje (nie tylko usera, w portalu/gazecie też się tak zdarzy) jakiegoś mario, jakiegoś j-rpg'a czy też gry z bajkową grafiką i ktoś jechał z góry na dół, bo mu się to nie podobało. To czasami aż widać jak na dłoni, że ktoś nie lubi tego typu gry lub stylu. To nie koncert życzeń. Umniejszając jakiejś grze ze względu na preferencje to straszne chujstwo. Jak oceny w muzyce ciężko by były obiektywne tak w growych recenzjach o to łatwiej, ale niestety jak widać jest to trudne.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
W którym momencie napisałem, że nie lubię / nie podoba mi się nowa Zelda? Podoba mi się, dałbym jej 9/10 ale to nie oznacza, że od razu muszę się do niej masturbować i wypisywać / wygadywać "OMG Best Game Ever!!!".

Nawiasem mówiąc pokutuje tutaj też spierdolona mentalność graczy i recenzentów, którzy zapominają, że ocena 7 w górę oznacza dobrą grę i w praktyce dziś mamy skalę 6 - 10, gdzie 6 to gówno, a 10 to dobra gra z drobnymi problemami. IMHO system oceniania gier powinien być rozbity na poszczególne elementy, a później średnia z tego (ważona czy arytmetyczna) e.g. Audio, Grafika, Gameplay, Optymalizacja. Przy czym wiadomo, że najważniejszy jest gameplay.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,033
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Bez spiny, chłopaki. Tutaj się nikt nie spuszcza nad tą grą – jest dobra i tyle. Sądzę, że jej oceny wcale nie są przesadzone, bo ostatnio tak dobrze bawiłem się tylko przy Bravely Default/Bravely Second i Tides of Numenera (nie grałem w Wiedźmaka 3). IMO, ostatnio gry fabularne nieco podupadły, ciężko znaleźć naprawdę dobrą, wciągającą fabułę, a jak dla mnie, Zelda bardzo fajnie wykorzystuje to, czego brakuje innym grom.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top