Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Sklepy z chińszczyzną i inne guano

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Kupowaliście/kupujecie coś na aliexpress, wish i innych tego typu serwisach z chińszczyzną? Jakie macie doświadczenia i wrażenia?
Osobiście jakoś pod koniec listopada zamówiłam zestaw cienkopisów na wish.com, miały być u mnie do świąt, ale póki co ni wuja... Na stronie pojawiło się info, że mają czas do 2 stycznia, także zobaczymy. W razie czego dużo nie straciłam, bo w sumie 23 zł, ale zawsze szkoda. :c A niedługo zamówię sobie jakieś badziewie z aliexpress i obczaję jak to działa.
 

MCaleb

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
317
Punkty z reakcji
3
Punkty
18
Przede wszystkim czy otrzymałaś tracking number? Jeżeli tak, to sprawdź gdzie znajduje się przesyłka. Mogła utknąć w WER Warszawa. Jeżeli numer nie działa, to poproś sprzedającego o zwrot pieniędzy. Jeżeli na wish.com jest możliwość zakładania sporów, to załóż go i nie zamykaj do czasu otrzymania paczki. Jeżeli płaciłaś przez paypal, a do 2 stycznia nie otrzymasz ani zwrotu ani paczki, to załóż spór na paypalu.
Jeżeli idzie o aliexpress, to sprzedający zrobią wszystko za pozytywną ocenę do transakcji, dlatego większość sporów jest rozpatrywana na korzyść kupującego.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
MCaleb napisał:
Przede wszystkim czy otrzymałaś tracking number?
No właśnie nie, a oni to mają cokolwiek zdupione, bo śledzenie przesyłki na ich stronie kończy się w momencie, kiedy paczka opuszcza Chiny i potem już nic nie da się sprawdzić. :/
Dzięki za rady (tak, płaciłam przez PayPal), jak nie dojdzie do 2 stycznia to będę się dobijać i do wish i do PayPala.
 

MCaleb

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
317
Punkty z reakcji
3
Punkty
18
Lou napisał:
śledzenie przesyłki na ich stronie kończy się w momencie, kiedy paczka opuszcza Chiny i potem już nic nie da się sprawdzić. :/
Sprawdź ten sam numer na stronie polskiej (śledzenie przesyłek na stronie Poczty Polskiej), a do wish dobijaj się już teraz, a nie przed 2 stycznia.
Oczywiście numer może u nas nie działać, ale taki jest urok przesyłek międzynarodowych. Ale - skoro działał do Chin, to przynajmniej jest to prawdziwy tracking.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Gdzie jest mój numer śledzenia przesyłki?
Twój produkt został wysłany dnia 12.11.2016 . Numer śledzenia przesyłki pojawi się w systemie w terminie do 5 dni roboczych. Jeżeli po tym terminie numer śledzenia przesyłki nadal się nie pojawi, może to oznaczać, że przesyłka mogła zostać wysłana w sposób, który nie umożliwia jej śledzenia. Ale nie martw się! Twoja przesyłka i tak powinna dotrzeć w wyznaczonym terminie.
...no i nie pojawił się. W panelu użytkownika widzę tylko, że paczka opuściła Chiny pod koniec listopada.
I jeszcze takie coś:
Jeżeli Twoja przesyłka nie została dostarczona, poczekaj 5 dni roboczych na jej dostawę. Powinna zostać dostarczona do dnia sty 1! Jeżeli to nie nastąpi, skontaktuj się z obsługą klienta.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
U mnie w robocie sporo osób zamawia z Aliexpress i to różne rzeczy, od pierdółek za 1-5$ po telefony za 150-200$. Jak do tej pory nikt się nie skarżył i nie wspominał o jakichś problemach z realizacją zamówień, a wręcz przeciwnie, gdy znajoma dostała uszkodzony towar to zwrócili jej pieniądze. Sam się przymierzałem aby zakupić na Ali telefon Xiaomi Redmi 3S ale wezmę go jednak u nas bo chińczyki mi nie wystawią FV ;)
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Dobra, minął kolejny tydzień a paczki ni chuja nie ma, napisałam więc do wisha z żądaniem zwrotu kasy. Odpisali mi, że ok, piniondz wróci do 14 dni.
Ale dowiedziałam się ciekawostki. Że niby te chińczyki niechętnie zwracają pieniądze, więc mogą zrobić taki myk, iż wyślą drugą paczkę, tym razem rejestrowaną, która powinna dojść raz dwa no i będę miała swoje zamówienie.
Nie wiem, w sumie mam wyjebane czy dostanę zwrot kasy czy towar, byle coś było.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Lou napisał:
Dobra, minął kolejny tydzień a paczki ni chuja nie ma, napisałam więc do wisha z żądaniem zwrotu kasy. Odpisali mi, że ok, piniondz wróci do 14 dni.
Ale dowiedziałam się ciekawostki. Że niby te chińczyki niechętnie zwracają pieniądze, więc mogą zrobić taki myk, iż wyślą drugą paczkę, tym razem rejestrowaną, która powinna dojść raz dwa no i będę miała swoje zamówienie.
Nie wiem, w sumie mam wyjebane czy dostanę zwrot kasy czy towar, byle coś było.
Zamawiałem od Chinoli, ani razu nie zdarzyło mi się, żeby polecieli w chuja. Szkoda Twojego straconego czasu.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Dobra, pieniądze są z powrotem na moim koncie. Ale smuteczek pozostał. :c Oczywiście jest jakaś tam nadzieja, że jeszcze dostanę tę przesyłkę, np za trzy miesiące, ale i tak szkoda. Pierwsze zakupy, a ja już się zraziłam do sklepów z chińszczyzną online.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Lou napisał:
Dobra, pieniądze są z powrotem na moim koncie. Ale smuteczek pozostał. :c Oczywiście jest jakaś tam nadzieja, że jeszcze dostanę tę przesyłkę, np za trzy miesiące, ale i tak szkoda. Pierwsze zakupy, a ja już się zraziłam do sklepów z chińszczyzną online.
Nie ma się co zrażać, 80% paczuch dochodzi na czas, musisz próbować dalej :p
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Myślałam, że moje zamówienie z wisha (cienkopisy Micron, czy są oryginalne to jeno Bozia wie, ale rysuje się nimi nieźle) przepadło na zawsze i jakież było moje zdumienie, kiedy w tym tygodniu znalazłam w skrzynce awizo, że czeka na mnie przesyłka nierejestrowana, która nie mieści się do skrzynki. Pojechałam na pocztę i... przyszły! No cóż, zjadłam ciastko i mam ciastko. :] Niezły cebula deal.

Dziś natomiast kupiłam na aliexpress zestaw cienkopisów UniPin oraz jakieś dziwne żelopisy, które bardzo chcę wypróbować. W sumie kosztowało mnie to wszystko ok. 43 zł. Tym razem wybrałam przesyłkę ze śledzeniem.
Obym nie żałowała. :p
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Większość problemów z paczkami generuje polski urząd celny, czasem przetrzymując jakieś gówno za dolana przez 3 miesiące.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
A czy to prawda, że jak się robi zakupy powyżej 200 zł, to mogą przypieprzyć cło? Pytam, bo mi się marzy zestaw 168 markerów. XD A znajoma zamawiała jakiś telefon za ponad 300 zł i żadnego cła nie było, także nie wiem...
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
no jest tam jakaś kwota, od której potem dowalają cło, generalnie jest to np. 23% na elektronikę. Oczywiście, nie wszystkie paczki zostają zweryfikowane, ale zdecydowana większość jest. Poza tym są opcje, by VAT ominąć. Np. Goldway wysyła paczki z magazynu z EU, a od paczki z EU VAT nie obowiązuje. Z tym, że trzeba wtedy już zapłacić za kuriera.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Reasumując – normalne przesyłki mogą być zwolnione z należności, jeśli ich wartość nie przekracza 22 euro, natomiast w przypadku prezentów jest to 45 euro. Poniżej rozszerzony opis.

Jeśli chodzi o normalne przesyłki:
Na podstawie art. 51 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Dz.U.Nr 54, poz.535 -z 2004 r.; z późniejszymi zmianami.) zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 EUR. Zwolnienia od podatku, o którym mowa wyżej nie stosuje się do: napojów alkoholowych; tytoniu i wyrobów tytoniowych; perfum i wód toaletowych. Zwolnienia od podatku, o którym mowa wyżej, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego (w tym również za pośrednictwem internetu).

Należy zatem zauważyć, że jeśli towary zawarte w przesyłce wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie nie przekraczają równowartości 22 EUR, to mogą być zwolnione z cła i podatku od towarów i usług (VAT).
Prezenty:
Rzeczy przysyłane jako prezenty nie są wolne od należności celnych i podatkowych, jednakże, zgodnie z przepisami Unii Europejskiej (art. 23 i 25 Rozp. Rady Europy Nr 1186/2009 ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych) i przepisami dotyczącymi podatku VAT (art. 52 ustawy o podatku VAT) oraz przepisami art. 37 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 3, poz.11 –2009 r.), są zwolnione z należności, jeżeli:
- wartość prezentu nie przekracza 45 EUR;
- deklaracja celna paczki jest kompletna i prawidłowa;
- prezent był wysłany od prywatnej osoby, spoza UE do prywatnej osoby w Polsce;
- prezent przeznaczony jest do użytku własnego lub rodziny;
- rzeczy nie mają charakteru handlowego i odbiorca otrzymuje je bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów;
- alkohol, wyroby tytoniowe itp. są zwolnione w dozwolonej ilości określonej szczegółowo w części dotyczącej alkoholi i perfum;
- prezent ma charakter okazjonalny np. urodzinowy lub jubileuszowy.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Czy ktoś kupował na ali jakieś koszulki? Bo marzy mi się taka koszulka z HL, cena ok. 50 zł, tyle że zastanawia mnie rozmiarówka i stąd moje pytanie. Czy ta rozmiarówka jest zgodna z europejską, w sensie że jak kupujesz M to dostajesz M a nie XXXXXXXXXL na amerykańskiego grubasa?
 

Lenny Weisstein

Użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
348
Punkty z reakcji
12
Punkty
18
Lokalizacja
Cave of the Past
Z tego co słyszałem wygląda to w drugą stronę - masz większą szansę dostać M na Chińczyka, czyli XS na standardy europejskie. Ale to tylko ze słyszenia nie własnych, zerowych doświadczeń.
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Jeżeli to faktycznie Chińczyki, to rzadko stosują europejską rozmiarówkę. Może kwestia tego, że część produkcji idzie na ich rynek lokalny, a to małe ludzie są. Zazwyczaj licz przynajmniej jeden rozmiar w dół, czasami też podają obwody/długości w opisach aukcji. Do tego czasami piszą o względnym błędzie podanych wymiarów o określoną liczbę cm, co zazwyczaj sprowadza się też w dół/krócej. Tak przynajmniej jest na hamburgerowym ebayu.

Na dobrą sprawę chińszczyzna nie taka zła, jak ją malują. Darmowe przesyłki przychodzą różnie, od 2 do 5 tygodni, a tak walczą o te swoje 5 gwiazdeczek, że łamaną angielszczyzną zwracają kasę przy straconej z oczu przesyłce, a ta czasami i tak dociera.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Ostatnio (jakiś tydzień temu) zamówiłem dwie płytki STM32, czekam na nie z niecierpliwością. Koleś opinie miał bardzo dobre, a i sama wartość płytek nie była ogromna – jak nie dojdzie, nie będzie mi szkoda. Z jednej strony śmiejemy się z nich, że produkują gówno, ale tak patrząc z drugiej, można uznać, że uczciwie pracują na rozwój.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Moje cienkopisy są już w Polsce. Ciekawe ile będą gniły w urzędzie celnym...
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top