Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Pro Gejmerska Klawiatura

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Myślę nad zakupem nowej klawiatury i tak sobie przeglądam internety i natrafiłam na taki model. Jest podświetlana, ma wysoki skok, jest funkcjonalna i będzie pasować do myszy, niczym buty do torebki czy coś tam.
Co o niej myślicie, jakieś opinie, może ktoś używał? A może polecacie co innego?
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Szczerze przyznam, że od dziesięciu lat korzystam z jednej klawiatury, w której mam więcej jedzenia niż w lodówce. Podświetlenie wydaje mi się fajną opcją, ponieważ zawsze mam problem, by w ciemności trafić w odpowiedni klawisz, gdy tylko oderwę ręce od klawiatury. Wysoki skok też na plus, tyle że cena… Może lepiej byłoby zainwestować w mechaniczną? Jakiś czas temu Bezdomka wypuściła całkiem dobrą klawiaturę Hykker, która nadal błąka się po pewnym portalu aukcyjnym ;)
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Kupiłam ją. ^_^ ...ale jeszcze nie podłączyłam, bo w domu będę dopiero po południu.
Sölve post_id=1163 time=1489386540 user_id=2 napisał:
Szczerze przyznam, że od dziesięciu lat korzystam z jednej klawiatury, w której mam więcej jedzenia niż w lodówce
Ja tak samo, stąd i idea zakupu nowej. :D Stara klawiatura też była od Logitecha, dałam za nią chyba ze 180 zł (10 lat temu). Wyczyszczę ją na ile będzie to możliwe i schowam do szafy jako rezerwową, bo mimo zużycia i mało reprezentacyjnego wyglądu wciąż działa. :mrgreen:

Co do mechanicznej, to wciąż są drogie jak pieron, a 300 zł to na razie maksymalna cena, jaką mogę dać. Ta Hykker wygląda spoko, musiałabym ją pomacać na żywo, tylko że ma jedną wadę (w mojej opinii) - nie ma części numerycznej. :c
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Sam często korzystam z części numerycznej – może to kwestia dziwnego przyzwyczajenia, nie wiem. Porób zdjęcia tej klawiaturki, napisz jakąś reckę, może ktoś więcej się skusi :D
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Proszę bardzo, fotka w załączniku. :D
Podłączyłam klawiaturę, podświetlanie działa zajebiście i można je ustawić na wiele sposobów, pisze się znakomicie, zobaczymy jak będzie się sprawowała w grach. Na razie jestem zadowolona. :]
 

MCaleb

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
317
Punkty z reakcji
3
Punkty
18
10 lat temu kupiłem Logitecha G11. Po pięciu latach zmieniłem na G510, a G11 wziąłem do roboty. G11 wciąż służy, a klawiaturę G510 zamieniłem na G510s w zeszłym roku, bo po prostu umarła.
Tyle ode mnie w kwestii klawiatur gejmingowych. Podświetlane tylko dlatego kupuję, bo litery się nie ścierają - nawet po latach użytkowania.
A, no i jakby ktoś miał jeszcze zamiar kupować nowe klawy Logitecha - zalecam przyjrzeć się rozkładowi klawiszy. Mamy na rynku jakieś odpady europejskie, które mają backslash między Z a lewym Shiftem. Odradzam zakup takiej.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
A ja mam taką (z wtyczką PS/2):
AydZx1U.jpg


Ostatnio zaopatrzyłem się w dwie najtańsze klawy USB (12 zł za sztukę) – droższych mi nie trzeba :D
8ersr6h.jpg
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Fajna klawiatura, jednak ja w tej cenie poszukałbym czegoś, co jest klawiaturą mechaniczną. Zasadniczo za 300zł można już szukać na allegro albo Razera Blackwidow 2014 (świetna klawiatura, ale bez podświetlenia, sam właśnie taki model dostałem) albo jakieś klawiatury w stylu modecom volcano. Ogólnie polecam, mechaniczne przełączniki będące klonami cherry mx blue powodują, że świetnie się pisze (a ja klepię wiele stron dziennie, blackwidow bardzo poprawił mi komfort codziennej pracy i prędkość pisania).
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Nie wiem o co chodzi z tą manią na klawiatury mechaniczne ostatnio. Owszem, są fajne jak dużo piszesz ale są równocześnie tak wkurwiająco głośne, że nie mogę ich przetrawić i używam taniej Medusy bo ma klawisze ala laptop i jest cichsza niż mechaniki. Przymierzałem się swego czasu do jakiegoś logitecha w stylu g15 / g510 / g510s ale mi przeszło.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Jeśli miałbym kupić mechanika, to raczej taką: http://modecom.com/pl/volcano-gamer-2/
Od razu wyjebałbym tę podstawkę pod nadgarstki, nigdy nie korzystałem i nie zamierzam. Nie jest przerośnięta, nie ma miliarda przycisków dodatkowych (których nie potrzebuję) i ma część numeryczną. Cacy.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top