Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Nowe wersje starych gier

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Istnieje w ciul gier, które kiedyś były kultowe i zapierały dech w piersiach... Niestety czas nie jest dla nikogo łaskawy i część tych gier odeszła w zapomnienie, nie działa na nowych systemach operacyjnych, jest niegrywalna lub po prostu chujowo wygląda z perspektywy czasu. Ale fani nie śpią i wiele starych gier doczekało się nowych wersji albo przynajmniej bajerów modyfikujących grafikę w taki czy inny sposób.
Zapraszam wszystkich do fascynującej dyskusji na temat nowych wersji starych gier, zarówno tych stworzonych jako samodzielne produkcje, jak i szeroko pojętych modów oraz "ulepszaczy" grafiki. Pierwszymi tytułami, które przychodzą mi na myśl są (oczywiście) "Black Mesa" i "System Shock: Enhanced Edition" (premiera w przyszłym roku czy jakoś tak). Dorzucajcie wasze znaleziska.
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
680
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Mi na myśl przychodzi od razu Age of Empires II HD oraz dodatek African Kingdoms. Uwielbiałem AoE2, dosyć często zdarzało mi się pogrywać mimo że niedługo minie 20 lat od jej wydania, stąd wieści o powstawaniu wersji HD i dodatkowego rozszerzenia bardzo mnie podjarały. Proces tworzenia trwał bardzo długo, ale warto było czekać - polecam wszystkim sentymentalnym fanom. Działa bezproblemowo na Windows 8.0 i 8.1, na nowszych też powinien śmigać.
f86e3d70ee7d7a2ffbabb76606cec4d2.jpg

Słyszałem jeszcze o Serious Sam II HD, nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale na pewno kiedyś to zrobię.
 

hubi1

Użytkownik
Dołączył
23 Styczeń 2017
Wiadomości
238
Punkty z reakcji
8
Punkty
18
Wiek
32
Lokalizacja
Rzeszów
Strona internetowa
hubi1.soup.io
Na System Shock to ja czekam, bardzo mnie ta wieść ucieszyła.

Sporo już takich gier wyszło, dużo zostało poprawione graficznie, a niektóre nawet wzbogacone o nowe poziomy.

"Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour". Porawili grafikę, dodali nowy poziom i sporo innych pierdółek, cały opis zmian znajduję się na steamie. Ogólnie mocno na plus.

"Age of Empires II HD". Ta gra to się doczekała nawet dwóch zupełnie nowych dodatków. (Oczywiście ten który był już wcześniej został również wydany w wersji HD) Pierwszy miał premiere 5 listopada 2015 - "Age of Empires II HD: The African Kingdoms" natomiast drugi wyszedł dość niedawno, bo 19 grudnia 2016 - "Age of Empires II HD: Rise of the Rajas".

Takie rzeczy cieszą, ale żeby tak nie zasłodzić. Są też spore rozczarowania, a jest nim:

"Heroes® of Might & Magic® III - HD Edition". Wygląda to nie lepiej od fanowskich modów HD, a ja bym nawet powiedział, że i wygląda on gorzej. Wymagania ma z kosmosu, a cena, no cóż, porównując do innych remasterów jest zbyt wygórowana, niewspółmierna do swojej zawartości. Nosz kurcze, oni tu nic tu nie dodali, ani nowych scenariuszy, ani przedmiotów, już nie wspominając o dodatkach. Ktoś może powiedzieć, ale hola hola hola, ale czy muszą coś dodawać? No nie muszą, ale patrząc na to jak inni to te remastery robią swoje odswieżone wersje, ile wysiłku w to wkładają, to może by jednak by coś zrobili. Zlecili jakiejś firmie remaster i po najmniejszej linii oporu odwalili pańszczyznę, bo przecież i tak się sprzeda, no nie? Fani kupią, bo HD no i steam teraz taki fajny i modny to będą chcieli tam mieć w bibliotece. Na najwieksza bure zasługuję tu fakt, że nie dodali nawet warsztatu steam, jednym słowem porażka. Myślę, że kolejnym dodatków się nie doczekamy.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
KLIK
Wygląda na to że, wprawdzie z półrocznym poślizgiem ale spoko, gra Black Mesa w końcu zostanie ukończona (tak, tak, Xen).
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top