Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Możliwe, że pora na wymianę HDD

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Ja jak i mój PC nie stajemy się młodsi, a z racji iż przy zakupie ostatniego jednym ze sposobów oszczędności było przepięcie dysków z poprzednika do nowego, pojawia się narastająca troska, iż obecne dyski zechcą mi lada moment paść na twarz niczym papaj wyciskający się z samolotu.

Jeden z nich (dysków, nie papajów) jest już bardzo leciwy i widać to po prędkości jego działania, więc używam go wyłącznie do przechowywania rzadko używanych plików. Drugi, nieco młodszy, też dobija już chyba 6 czy 7 lat. Dlatego rozważam przeniesienie się ze śmieciami na nowy dysk i tutaj pojawiają się moje pytania.

Moja wiedza o blaszakach już mocno pordzewiała i nie mam pojęcia jacy teraz są solidni producenci dysków. Wolałbym coś trwałego, by nie musieć obawiać się utratą danych za kolejne 7-8 lat, a nie wiem czy dalej ufać takiemu WD, posłuchać wydłużającego się nosa i brać jakąś taniotę od Hitachi, którymi takie allegro jest zasrane czy może na rynku są jakieś nowe koksy, które nie zdzierają skóry z pleców swoimi cenami. Przy okazji mógłby mi ktoś lepiej obeznany objaśnić zasadę używania dysków SSD (o których praktycznie nic nie wiem, bo zawsze odstraszały mnie ich ceny), bo być może w taki również się zaopatrzę - po raz kolejny pytania o producentów, jakie potrzebne są do tego wpięcia, czy da się to upchać po ludzku do obudowy, żeby nie latało po skrzynce, etc.

Nie mam dużo piniondzuf, także nie szaleć mi tu hipsterskimi turbo cipexami w seledynowo-łososiową kratę, chcę coś co można zdjąć z półki, ten komp to nie jest rakieta, żebym do niego pchał pambuk wie co. Jeżeli kupowanie dysków SSD dalej jest zbyt kosztowne względem zalet (jak na moje fundusze) to być może ograniczę się do samego HDD - tak czy siak zmiana raczej powoli staje się konieczna, a stare dyski mógłbym wyżyłować wpinając je do starego kompa, który obecnie siedzi bezużyteczny, a tak przydałby się chociażby, żeby go wsadzić pod HDMI do telewizorni.

Płyta główna SATA3 obsługuje.

Daję SOGi. <3
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
675
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Jak pisałem w SB, niemienie SSD w 2017 to samobójstwo. Jakiś rok temu wrzuciłem SSD do sześcioletniego laptopa, do dziś mam wrażenie jakbym użytkował komputyr z napędem odrzutowym. Uruchamia się 1 sekundę, a gry śmigają wręcz orgamizmicznie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę na jakim starociu siedzę. Za 200zł powinieneś być w stanie dorwać jakieś dobre 128GB, jak dorzucisz trochę hajsu to starczy na SSD m.2, które są jeszcze wydajniejsze. 128GB mi starcza swobodnie, śmieci, filmy etc można trzymać na dyskach zewnętrznych itp, więc jeśli i Tobie starczy taka mała pojemność to bierz.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Co do SSD to miałem 120GB od Cruciala, działa po dziś dzień u rodziców w komputerze i nic się z nim nie dzieje, a u siebie mam GoodRam Iridium Pro 240GB ale kupiony głównie ze względu na długą gwarancję ;) równie dobrze można kupić jakiegoś tańszego Sandiska i też da radę i przyspieszy znacznie kompa i poprawi komfort pracy. Jeśli idzie o montaż w obudowie to jak masz jakaś tarą obudowę to musisz sobie zakupić adaptery, kosztują jakieś 10-15pln i pozwalaja na zamontowanie w miejscu na zwykły HDD. Kable są takie same jak do każdego dysku SATA.
Co do HDD to sam niedawno kupowałem i się rozglądałem za czymś fajnym i wyszło, że nie ma teraz czegoś takiego jak dobra mocna marka, wszystkie mają większy bądź mniejszy odsetek padających dysków. Osobiście kupiłem Toshibe P300 1TB bo była w dobrej cenie ;) Do tej pory miałem Samsunga F3, który po 5 latach pracy (22k h przepracowane) zaczynał wpadać w dziwne wibracje.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Dobra, a jak to jest z tą Toshibą P300? Bo tak wszyscy chwalą, a ja nie wiem dlaczego :/
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Ja też nie wiem dla czego ją tak wszędzie polecają :D chyba ze względu na cenę i podejście na zasadzie, że jak się ma zepsuć to i tak to zrobi. Dziś z ciekawości patrzyłem na SMART mojej P300 i prawdę powiedziawszy zastanawiam się czy z nią wszystko w porządku, nie zrobiłem tego zaraz po zakupie i teraz mam zgryz. Wygląda, że w ciągu niecałych dwóch miesięcy załapałem 5 realokowanych sektorów, zrobiłem screena i zobaczę co pokaże za tydzień.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top