Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Komputerowe gry RPG

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Gry RPG każdy lubi i każdy wie jakie są. Długie, ciekawe, wciągające. Temat ogólny do dyskusji, poleceń i komentarzy w kwestii gier RPG. Sam osobiście lubię od czasu do czasu przysiąść do jakiegoś fajnego RPG i dać się wciągnąć fabule. Aktualnie na mojej liście tytułów do ogrania znajdują się:
- Wiedźmin 3 - jakieś 80 godzin już przesiedziałem i końca nie widać, nie wspominając od DLC
- Pillars of Eternity + White March - podszedłem do tematu już raz i było ciekawie ale jak zwykle inna gra odwróciła moją uwagę i już nie wróciłem do tematu
- Tyranny - gra twórców Pillars of Eternity, a więc logiczne, że znów do niej przysiądę
- Torment - zapowiada się interesująco, poczekamy na recenzje ale zapewne przysiądę również i do niego
- Mordheim City of the Damned - figurkowa gra RPG przeniesiona niemal 1:1 do komputera
 

Omni

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
80
Punkty z reakcji
1
Punkty
6
Wstyd się przyznać, ale w sumie nie grałem w rpgi poza DSami, Gothiciem, M&B i kilkoma innymi, bardziej akcyjnymi.
Stąd pytanie: OD którego klasyka zacząć?
Icewind tale?
Baldur's Gate?
Planescape torment?
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,033
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Zacznij od Planescape Torment. Ta gra jest zawsze dobra, Caleb może śmiało potwierdzić. A jak jego zdanie Ci nie wystarczy, to zapoznaj się z opinią w wielkich internetach. Grałem w masę RPG + J-RPG, ale najlepiej wspominam Gothica, Wiedźmaki i Bravely Default/Second. Serio, te gry wciągnęły mnie na wiele, wiele godzin.
 

hubi1

Użytkownik
Dołączył
23 Styczeń 2017
Wiadomości
238
Punkty z reakcji
8
Punkty
18
Wiek
32
Lokalizacja
Rzeszów
Strona internetowa
hubi1.soup.io
Ja właśnie teraz ogrywam z kolegą na dwóch przez hamachi Neverwinter Nights. Rozdawali za free diamentową edycje na GOGu. Ja nigdy nie byłem into takie gry, kiedyś tylko przeszedłem pierwsze Icewind Dale które co prawda bardzo mi się podobało, ale jakoś zaprzestałem ogrywać tego typu tytuły.

Mogę śmiało polecić Neverwinter Nights. jako klasyk do ogrywania na dobry początek. Icewind Dale może być za ciężki na początek, może zniechęcić.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Ja bym na początek z klasyków polecił albo Neverwinter albo Baldours Gate. Mam dziwne wrażenie, że Torment na pierwsze podejście nie będzie najlepszy ;)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top