Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Ekran duży i mały

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Temat, w którym można dyskutować o wszelkiej maści filmach i serialach. Co tam ostatnio oglądaliście, czy się podobało etc.
Niedawno byłam w kinie na nowych StarWarsach, znaczy "Łotr 1", podobało mi się, tyle, że miałam mieszane uczucia odnośnie tej całkowitej zmiany konwencji. Bo film jest smutny. :( :( :(
Ale za to ma dużo nawiązań do klasycznej trylogii; tak czy srak nie żałuję, że poszłam do kina i to obejrzałam. Inna sprawa, że jeśli chodzi o filmy tego typu, nie jestem zbyt wymagającym odbiorcą.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Z filmów to ostatnio obejrzałem The Guest z 2014 roku. Film na tyle mi sie podobał, że obejrzałem go dwa razy, głównie ze względu na muzykę ;)
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Sam się zdziwiłem co do The Guest.

Jako dziwka na wszystko, co z latami 80 związane, widząc stylistykę okładki filmu zainteresowałem się.
Daleko mu do Drive z Goslingiem, ale filmy wypełniają podobną niszę i o ile Gościowi sporo brakuje do arcydzieła, to Dan Stevens też daje sobie radę jako psychopatyczny przystojniacha. Jednak jak już było wspomniane to, co głównie wybija film, to ścieżka dźwiękowa. Nawet jeżeli komuś nie spodoba się film, to posłucha dobrej muzyki.

Poza tym teraz sobie zatriggeruję Lenina i pozwolę stwierdzić, że zostałem zarażony kinem koreańskim. Jeżeli ktoś lubi dobre, klimatyczne kryminały, to może śmiało zacząć się interesować. Z filmów bije autentyczność, bez kiczowatej holiłudzkiej pompy, a brutalność fizyczna i psychologiczna potrafi pozostawić pozytywnie nieprzyjemny posmak w ustach.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
No to tak - jakiś czas temu skończyłem Westworld. Dobry serial, choć muszę przyznać, że rozkręcał się dość długo. Fanem dzikiego zachodu nie jestem, muszę przyznać, że raczej przyciągnął mnie temat sztucznej świadomości i drogi do niej. Czekam na drugi sezon i polecam wszystkim fanom SF ;)
Wczoraj zacząłem oglądać Belfra - łyknąłem dwa odcinki i jestem zadowolony, podoba mi się kryminalik, choć niektóre rzeczy są jasne od początku.
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Oglądam dosyć sporo, ale raczej kurczowo trzymam się kina anglojęzycznego i komercji. Z nieco mniej znanych filmów polecić mogę Irreversible - mroczny thriller, nietypowy, bo nagrany od końca. Dla znaffców i krytyków - obowiązkowo Mulholland Drive, ale od razu ostrzegam, że trzeba go obejrzeć ze 2-3 razy żeby coś zrozumieć, a film trwa 3 godziny. Dodatkowo dla fanów Monici Bellucci polecam Malenę. Z takiej średniej komerchy - Memento, czyli całkiem porządny mindfuck.

Seriale - True Detective, chyba najlepszy serial ostatnich lat, a oglądałem wiele.
 

Valentino

Użytkownik
Dołączył
9 Styczeń 2017
Wiadomości
36
Punkty z reakcji
0
Punkty
6
Serialowo.
"True Detective" - bardzo dobre, ale przehype'owane. Drugi sezon o dziwo, pod wieloma względami, bardziej mi podszedł, a ogólnie uchodzi za gorszy (i chyba nawet jest; lekka sympatia do guilty pleasures z mojej strony).
Nic nie jest jednak tak bardzo przehype'owane jak "Stranger Things" - dobre i solidne, ale tylko tyle, a poza tym - odtwórcze i niezbyt ciekawe. Ale nostalgiczne kurewstwo z bardzo dobrymi dziecięcymi aktorami pierwszej klasy.
Z o wiele lepszych rzeczy polecam następujące:
"Peaky Blinders";
"Fargo" - zwłaszcza drugi sezon;
"Bron/Broen";
"The Killing" - widziałem, póki co, tylko amerykański remake z Kinnamanem;
"Penny Dreadful";
"The Night Of" (nyes-nyes-nyes).
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
No, Belfer skończony. IMO solidny kawałek serialu, warto poświęcić te (niecałe) dziesięć godzin. Gdzieś czytałem, że kręcą drugi sezon, obawiam się, iż totalnie spierdolą sprawę.
"True Detective" - oglądałem, przy pierwszej serii dobrze się bawiłem. Druga mnie nie zachwyciła, chociaż też miała sporo swoich smaczków.
"Stranger Things" - hype był na to ogromny, czekałem cały rok na premierę i... nie zawiodłem się. Dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Z seriali to ostatnio:
- Westworld - jestem w połowie pierwszego sezonu i wygląda świetnie
- Taboo - zapowiada się bardzo dobrze
- Black Sails - planuję oglądać od nowa bo lada moment sezon 4
 

Lenny Weisstein

Użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
348
Punkty z reakcji
12
Punkty
18
Lokalizacja
Cave of the Past
Akurat wróciłem z kina, tzn. z popijawy pokinowej, po seansie Trainspotting 2.
Mózg rozjebany, muszę obejrzeć ten film jeszcze parę razy. Świetna historia, wartka akcja, dość psychodeliczna atmosfera, genialny soundtrack i humor.
Klimat i konwencję ma zupełnie inny niż pierwszy film, który także każdemu polecam. Dwójkę o ile można spokojnie oglądać bez znajomości jedynki, to warto tę ostatnią sobie odświeżyć przed seansem dla wyłapania większej ilości nawiązań.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Ostatnio obejrzałam "Pasażerów". Ogólnie mi się podobało, ciekawa koncepcja, ale film jak to film, miał lepsze i gorsze momenty, niektóre banalne i zbyt przewidywalne. Ale w sumie spoko. Jak kiedyś pisałam, nie mam wysokich wymagań odnośnie kina tego typu.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Ostatnio zebraliśmy się ze swoją połówką i obejrzeliśmy „Interstellar” – IMO bardzo dobre kino, tylko ta akcja w czarnej dziurze nieco mnie zniechęciła, no aaaaaleeee wiadomo, że to wizja artystyczna. Film ma ode mnie wielkiego kciuka w górę, bo rzadko zdarza się, żebym nie usnął podczas oglądania :)
PS widział ktoś już Belle Epoque?
 

hubi1

Użytkownik
Dołączył
23 Styczeń 2017
Wiadomości
238
Punkty z reakcji
8
Punkty
18
Wiek
32
Lokalizacja
Rzeszów
Strona internetowa
hubi1.soup.io
Ja widziałem. Dwa odcinki. Miał niby to być mini film, że każdy odcinek o czymś innym na miarę zagranicznych seriali. No niestety nie. Serial trwa nieco ponad 30 minut, więc to założenie nie mogło się udać. Przewidywalne, specjalnie nie trzyma w napięciu, od razu wiadomo kto jest tym złym, Małaszyński mnie wkurza (ale takie to już moje ale). Klimatu tamtych lat specjalnie nie czuć, niestety. Kiczowate to. Dwa głupie błędy też zauważyłem w pierwszym odcinku. Żaluzje współczesne i sygnalizacja świetlna, serio xdd Zwykły przeciętny serial. Naprawde, to Ojciec Mateusz którego bardzo lubie i jest serialem do obiadu i z mniejszym budżetem bardziej trzyma w napięciu xd
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Ja widziałem. Dwa odcinki. Miał niby to być mini film, że każdy odcinek o czymś innym na miarę zagranicznych seriali. No niestety nie. Serial trwa nieco ponad 30 minut, więc to założenie nie mogło się udać. Przewidywalne, specjalnie nie trzyma w napięciu, od razu wiadomo kto jest tym złym, Małaszyński mnie wkurza (ale takie to już moje ale). Klimatu tamtych lat specjalnie nie czuć, niestety. Kiczowate to. Dwa głupie błędy też zauważyłem w pierwszym odcinku. Żaluzje współczesne i sygnalizacja świetlna, serio xdd Zwykły przeciętny serial. Naprawde, to Ojciec Mateusz którego bardzo lubie i jest serialem do obiadu i z mniejszym budżetem bardziej trzyma w napięciu xd
Obejrzę pierwszy, jeśli będzie tak gówniany, jak opisujesz, nie będę dalej oglądał, szkoda mojego czasu. Sam nie lubię gęby Małaszyńskiego, jakoś mnie drażni D:
 

Lenny Weisstein

Użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
348
Punkty z reakcji
12
Punkty
18
Lokalizacja
Cave of the Past
Obejrzałem "Szybkich i wściekłych 8" i pomimo numerka sugerującego że jest to produkcja wśród filmów niczym następny Kał z Dupy czy Haszyszowa Kreda wśród gier, bawiłem się świetnie.
Dobry film akcji z humorem do pooglądania na luzie, zwłaszcza po paru piwkach w dobrym towarzystwie.
Jason Statham wymiata.
W sumie najciekawszym elementem filmu było szacowanie ilu imigrantów siedziało na sali kinowej. Anglikom raczej trudno było się śmiać z nieprzetłumaczonych kwestii i napisów w języku rosyjskim. Polacy i reszta braci z Europy Środkowo-Wschodniej skorzystali nieco więcej. :mrgreen:
Słychać było, kto się śmiał.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
A ja ostatnio byłem w kinie na Azylu. Ukazanie polskiej historii oczami zagraniczników. Polecam.

//AKTUALKA
Jakiś czas temu obejrzałem sobie drugi sezon Stranger Things. Trochę zabrakło mi tego klimatu małego miasteczka, osaczenia. Rodzeństwo wciśnięto na siłę.
 
Ostatnia edycja:

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Z rodzeństwa najlepszy był samochód Billy'ego, chociaż oczywiście daleko mu do Pinto pani Byers. Uwielbiam ten wóz i jego wybuchowy charakter...
Mnie nieco się wydaję, że spoczęli na laurach i chcieli zostawić sobie furtki na kolejne sezony. Miałem cichą nadzieję, że tej rudej stanie się coś złego, a tu nic :( Wątek innych dzieci też nie został rozwiązany, w sumie ucięli go nieco na siłę, bo takie nagłe pożegnanie trochę z dupska wyciągnęli...

//AKTUALKA
Obecnie oglądam:
  • Czarne lustro (dystopijna wizja przyszłości, takie trochę „co by było, gdyby…”; pękły trzy sezony)
  • Dark (na razie mam bardzo mało do powiedzenia, bo obejrzałem dwa odcinki)
  • 13 powodów (jedenaście odcinków, zmierzam ku końcowi, na razie nieco męczące, ale fajne)
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Od siebie muszę koniecznie polecić Fargo. Serial (bo jest też film). Kto nie ogląda ten ciota i beniz. Klimat wylewa się na nas z ekranu, już pierwszy odcinek wkręci Was tak, że wciągniecie całość nosem w kilka dni.
Co do filmów, to ostatnio w końcu ogarnąłem "12 gniewnych ludzi" i jest to jedna z najlepszych produkcji jakie było mi dane oglądać.
 

Infernal

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Styczeń 2017
Wiadomości
381
Punkty z reakcji
37
Punkty
28
Lokalizacja
FASZYSTOWSKIE SYGNATURY
Obejrzałem w końcu najbardziej nahajpowaną serialową produkcję od czasów Gry o Chuj i Breaking Bad, czyli Stranger Things.

Produkcja bardzo solidna i w zasadzie lepsza niż 90% horrorów, jakie widziałem (jednak nie oszukujmy się, w tym gatunku nie ma mocnej konkurencji), ale aż tak mi dupy nie urwało, jak to każdy zapowiadał. Mogę śmiało polecić, chociaż na swoją wszędobylską rekomendację aż tak nie zasłużyło. Albo to może ja jestem zbyt czepialski.
Poza tym będę, hehe, totalnym opozycjonistą i stwierdzę, że drugi sezon był znacznie lepszy niż pierwszy. Narracja była miliard razy płynniejsza, przez co, w przeciwieństwie do sezonu 1, nigdy nie wiało nudą oraz zdecydowanie poprawiono soundtrack (m. in. mniej piosenek, które każdy słyszał miliard razy).
S1 wygrywał jedynie klimatem i poczuciem tajemnicy, ale całość była kompletne rujnowana przez rzygogenną highschool dramę wciśniętą kompletnie na siłę, która na domiar złego była kompletnym dnem. Absolutnie żadnego oryginalnego konceptu. Wyglądało to jakby twórcy chcieli zrobić Drive o nastolatkach, tylko zapomnieli te oklepane od tysiącleci schematy odświeżyć, czy chociaż zironizować. Do tego owe pokolenie nastolatków w kwestii fabuły było tam potrzebne, jak gówno w spryskiwaczu. S2 nam już tego oszczędza i zaczyna im dawać jakieś role.
W każdym razie jeżeli chodzi o klimatyczny horror z dobrym soundtrackiem i nutką humoru, to ciężko o coś lepszego. Świetni najmłodsi aktorzy, a do tego jestem wielkim fanem gry młodego klona Nicholsona i Pani od Forda Pinto.

Black Mirror to też fajny serial, niezbyt odkrywczy dla kogoś z nawet ćwiartką funkcjonalnego mózgu, ale fajnie sobie obejrzeć "w praniu" te wszystkie kiblowo-prysznicowo-trawkowe rozkminy. Oryginalne 2 pierwsze sezony podobały mi się dużo bardziej niż trzeci, który po wykupieniu przez Netflixa został już mocno zhamburgerowany. 4 nie widziałem, może ktoś się wypowie, czy warto.

W kwestii filmów, to powiem tylko tyle - błagam, niech ktoś powie Nolanowi, żeby przestał kręcić chuj. Tak patetycznego, a nawet pompatycznego gówna, które obraża inteligencję widza, jak "Dunkierka" to już nie widziałem dawno.
Generalnie Nolan za każdym razem, gdy bierze się za jakąś tematykę, to robi z niej spłycony, pełny luk i bezsensów, cierpiący na potęgę na przerost formy nad treścią syf, ale tym to już przebił wszystko. Obsada też była zresztą genialna. Aktorów można by tam podmienić na strachy na wróble, nie byłoby różnicy. No i po raz kolejny, dzięki niesamowicie innowacyjnemu i bardzo oryginalnemu w swoich "dziełach" Zimmerowi moje uszy mają już 3 odmiany AIDS.
Jeżeli jeszcze tego nie widać - bardzo gorąco nie polecam.
 
Ostatnia edycja:

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Black Mirror to też fajny serial, niezbyt odkrywczy dla kogoś z nawet ćwiartką funkcjonalnego mózgu, ale fajnie sobie obejrzeć "w praniu" te wszystkie kiblowo-prysznicowo-trawkowe rozkminy. Oryginalne 2 pierwsze sezony podobały mi się dużo bardziej niż trzeci, który po wykupieniu przez Netflixa został już mocno zhamburgerowany. 4 nie widziałem, może ktoś się wypowie, czy warto.
Czwarty sezon miał fajne podsumowanie. Ale czy urwał mi mosznę i wepchnął głęboko w gardło? Aj dont fink soł. Więcej rozkmin o wpływie technologii bezpośrednio na ludzki umysł.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top