Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Android - pytanie laickie w chuj

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Mam takie pytanie, laickie w chuj, ale chcę wiedzieć. :<
Mianowicie: czy jeśli mam na tablecie jakiegoś starożytnego Androida, nie wiem, KitKat czy coś, to czy mogę go legalnie wywalić i ściągnąć inną wersję, w sensie że nowszą ale jednocześnie taką, którą ten złomek obsłuży? Odpowiedź na pewno brzmi nope, ale chuj tam, muszę się upewnić.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Mam takie pytanie, laickie w chuj, ale chcę wiedzieć. :<
Mianowicie: czy jeśli mam na tablecie jakiegoś starożytnego Androida, nie wiem, KitKat czy coś, to czy mogę go legalnie wywalić i ściągnąć inną wersję, w sensie że nowszą ale jednocześnie taką, którą ten złomek obsłuży? Odpowiedź na pewno brzmi nope, ale chuj tam, muszę się upewnić.
Zależy od modelu telefonu, ale zazwyczaj tak.
Tutaj masz przykład – KLIK!
Sam go używam i spisuje się super, na dodatek zainstalowałem Microsoft Launcher i jest zajebongo.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Ok, w chałupie to obczaję, dzięki. :)
Ale jeszcze jedno pytanie: jak wysokie jest ryzyko spierdolenia takiej instalacji? I czy jeśli coś zdupcę, to czy będę mogła wrócić do poprzedniego systemu?
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Ok, w chałupie to obczaję, dzięki. :)
Ale jeszcze jedno pytanie: jak wysokie jest ryzyko spierdolenia takiej instalacji? I czy jeśli coś zdupcę, to czy będę mogła wrócić do poprzedniego systemu?
Do wszystkiego są tutki, a system nawet przy normalnej aktualizacji może się spierdolić. Jeśli nie masz odblokowanego bootloadera, będzie wymagany wipe – stracisz dane :p
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Dane to tam chuj, tablet i tak jest po przywracaniu ustawień fabrycznych. :p
 

Lenny Weisstein

Użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
348
Punkty z reakcji
12
Punkty
18
Lokalizacja
Cave of the Past
Pytanie, po co. Android z każdą nową wersją tylko traci ficzery. Ten system jest jak wino - im starszy tym lepszy.
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Każde urządzenie ma system specjalnie sportowany pod nie. Trzeba szukać po forach internetowych systemu specjalnie dla danego sprzętu. Polecam xda.
Pytanie, po co. Android z każdą nową wersją tylko traci ficzery. Ten system jest jak wino - im starszy tym lepszy.
Trochę tak, ale jednak nie do końca. Choć android 5.0 był fatalny, to potem już nie było tak źle. Z resztą, kogo to obchodzi, skoro producenci i tak wszystko trzymają w nakładkach? Poza tym od jakiegoś czasu nie widzę sensu ani potrzeby wgrywania customów - lepsze telefony działają bardzo płynnie, a te gorsze nawet na customie będą gówno warte.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Niestety mój tablet Samsung Galaxy Tab E nie jest wymieniony na liście wspieranych urządzeń. :< Jakiś inny pomysł, Sölve?
Co Rex napisał, na XDA powinnaś znaleźć odpowiednie oprogramowanie. Tyle że... Czy serio jest sens? Raczej przychylam się ku stwierdzeniu, że dobry sprzęt będzie działał płynnie, a chujnia chujnią zostanie.
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Czy serio jest sens?
Nie ma, ale po prostu chcę się nauczyć jak to ogarnąć. ;) Na razie jestem na etapie utknięcia przy heimdall print-pit - wywala mi jakieś errory albo wisi na Initialising protocol... i niezbyt wiem co z tym zrobić, lel.
 

Lenny Weisstein

Użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
348
Punkty z reakcji
12
Punkty
18
Lokalizacja
Cave of the Past
lepsze telefony działają bardzo płynnie, a te gorsze nawet na customie będą gówno warte.
Po przerobieniu kilku szajsungów stwierdzam im więcej customu, tym gorzej. Nie miałem w rękach co prawda Nexusa czy Pixela, ale wyjątkowo minimalistyczny OP5 to najlepszy telefon jaki miałem od czasów Nokii E65, czyli z grubsza od licbazy. I tak, wiem, w OP5 zmienili Andrutowi nazwę, co z tego skoro telefon po prostu przychodzi bez syfu na nim. Na szajsungach trzeba najpierw pousuwać pierdyliard aplikacji, drugi pierdyliard wyłączyć, do trzeciego się przyzwyczaić. Nawet na takich hujawie trzeba nieco syfu pousuwać choć do szajsungów im w tej kwestii daleko.
Co do tabletów nigdy nie miałem specjalnych problemów ze swoim SNSV TC103C, nawet nakładka producenta mi nie przeszkadzała (bardzo elo klawiatura), ale porównawszy z Andrutami które miałem okazję wcześniej testować wkurwiał mnie brak wielu ficzerów np. obsługi Flasha (inb4 przedpotopowa technologia i po chuj mi to).
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Nie ma, ale po prostu chcę się nauczyć jak to ogarnąć. ;) Na razie jestem na etapie utknięcia przy heimdall print-pit - wywala mi jakieś errory albo wisi na Initialising protocol... i niezbyt wiem co z tym zrobić, lel.
I co, jak idzie?
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
I co, jak idzie?
Nie dało rady tego przeskoczyć, więc stwierdziłam, że mam wyjebane i poszłam spać. Trudno, na razie niech zostanie jak jest, a może za jakiś czas kiedy będę się nudzić, wrócę do zagadnienia. :p
 

MCaleb

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
317
Punkty z reakcji
3
Punkty
18
A co, myślisz że przez te 9+ miesięcy coś się urodziło?
 

MCaleb

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
317
Punkty z reakcji
3
Punkty
18
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top