Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Zestaw komputerowy

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Tymczasowo wstrzymuje mnie tylko nadchodząca premiera nowych Ryzenów, ale nadal martwi mnie to, że nie dorównają Intelom ;)

To jak wróżenie z kuli. Co do dylematu Intel vs AMD to ja bym się pakował w Intela, Ryzen nie zaoferuje mi niczego co by mnie miało zachęcić do jego zakupu. Może jakbym się bawił w obróbkę wideo to bym rozważył Ryzena, w moim przypadku, gdzie głównie gram, raz na jakiś czas przekonwertuję film czy muzykę to Intel jest zdecydowanie górą, do tego oczywiście szybki ram (minimum 3000MHz CL15) bo 8600K / 8700K pięknie się skaluje w grach z częstotliwością.

A tak generalnie to skoczyły ceny kart graficznych w jakieś kosmiczne rejony. GTX 1070 skoczył z 1900 na 2600, 1060 z 1300 na 1500-1600, a 1080Ti z 3400 na 4k i więcej.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
To jak wróżenie z kuli. Co do dylematu Intel vs AMD to ja bym się pakował w Intela, Ryzen nie zaoferuje mi niczego co by mnie miało zachęcić do jego zakupu.
To nie jest najlepszy moment na kupno Intela. Cannon Lake to ostatni procek na 1151, wyjdzie w 2019. Potem już przeróbka architektury, sprzętowa naprawa błędów związanych z dostępem do pamięci rdzenia i nowa podstawka. A to wszystko w Ice Lake.
Obecna generacja Inteli jest naprawdę ciekawa, a to tylko dlatego, że AMD wydało Ryzena, który troszkę utarł noska monopoliście.
Nieco źle napisałem – jestem pewien, że nie dorównają Intelom przyszłej generacji, ale miło widzieć, jak gigant wije się w bólach :D
A tak generalnie to skoczyły ceny kart graficznych w jakieś kosmiczne rejony. GTX 1070 skoczył z 1900 na 2600, 1060 z 1300 na 1500-1600, a 1080Ti z 3400 na 4k i więcej.
Sytuacja totalnie popaprana. Pamiętasz sytuację z RAM-em? Jeśli nie, zobacz pierwszy post w tym temacie, jest tam pewien zestawik wraz z ceną – porównaj do obecnej :p
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Trzeba brać intela i tak, wielkich wzrostów kolejna generacja i tak nie dostanie, a nowe Ryzeny nie będą miały większej wydajności - mają głównie podbite taktowanie (i tak poniżej 4GHz do których dojdzie niemal każdy model) i zintegrowaną Vegę. No ja dziękuję za takie innowacje. i5 8400 sam wyciął wszystkie Ryzeny w pień.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Trzeba brać intela i tak, wielkich wzrostów kolejna generacja i tak nie dostanie, a nowe Ryzeny nie będą miały większej wydajności - mają głównie podbite taktowanie (i tak poniżej 4GHz do których dojdzie niemal każdy model) i zintegrowaną Vegę. No ja dziękuję za takie innowacje. i5 8400 sam wyciął wszystkie Ryzeny w pień.
Sądzę, że nawet i3 8350K wycina Ryzeny aż do piątek włącznie. I, owszem, zgadzam się. Niezależnie od tego, co w marcu pokaże AMD, warto wziąć Intela ósmej generacji (Coffee Lake), bo są po prostu najlepsze.

//E:
Gorąco polecam TEN test :)
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
A ja polecam następujące testy:

Xeon X5650 to xeon bazujący na 1. generacji Core i7 serii 9xx, zmniejszony z 45 do 32nm. Mam jego brata z 4-ma rdzeniami w tej chwili, ale zastanawiam się nad wymianą na tego xeona w przyszłości - koszt na aliexpress to jakieś 130zł.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
No, w porównaniu do Ryzena, wypada świetnie. Ale pamiętaj, że to nadal procesor serwerowy, one muszą być zajebiście wydajne. Patrzyłem, pod jaki socket to wchodzi – LGA 1366… Strasznie archaiczny :D
Pisałeś, że ciężko mi będzie znaleźć program, który łyknie dwanaście rdzeni – GCC nie gardzi żadnym ^^
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Ten procesor nie jest nawet o 1% szybszy od desktopowego i7 z sześcioma rdzeniami z tamtego okresu. Generalnie między Xeonem a i7 na tej samej architekturze i sockecie nie ma ŻADNEJ różnicy. Nawet ograniczenia co do RAM-u są śmiesznym kłamstwem, bowiem ludzie odpalają znacznie większe ilości pamięci, niż ma to deklarowane, a nawet widziałem na yt i7-920 odpalające pamięci ECC na komercyjnej płycie.

LGA 1366 niby nie ma PCI-E 3.0, USB 3.0, czy SATA 3, ale komu to potrzebne? Kontroler USB 3.0 można dokupić za 20zł, PCIe 3.0 nie daje NIC a SATA 3 obcina tylko transfer przy przesyle dużych plików. Za to płyty są zajebiście wyposażone (ogromna ilość portów USB, SATA, PCIE i PCI) i umożliwiają doskonałe OC każdemu procesorowi (podkręcanie przez bclk!), a jednocześnie procesory są za grosze i mają bardzo dużo wątków. Trudno dostać działającą płytę, ale i7 920 kosztuje na allegro 40zł. Jak ktoś chce kupić, to sam mam takie w rewizji D0 do pozbycia się z coolerem.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Zaktualizowałem post z zestawami. Ceny Ryzenów poszły w dół o kilkadziesiąt złotych. Niestety, cena ta nadal nie stawia ich w dobrej pozycji w stosunku do Intela.
ale i7 920 kosztuje na allegro 40zł
Okej, ale kto normalny chciałby w tych czasach kupić procka z takim TDP? Piszę tutaj o normalnych graczach/zjadaczach Caleba.
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Okej, ale kto normalny chciałby w tych czasach kupić procka z takim TDP? Piszę tutaj o normalnych graczach/zjadaczach Caleba.

A jaki normalny zjadacz chleba by się przejmował poborem prądu komputera? Poza tym jego xeonowa wersja w 32nm je już tylko 80W, a to nawet mniej niż i7 7700k. Z resztą to pierdolenie, bo żaden cpu dzisiaj nie trzyma swojego TDP.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
A jaki normalny zjadacz chleba by się przejmował poborem prądu komputera? Poza tym jego xeonowa wersja w 32nm je już tylko 80W, a to nawet mniej niż i7 7700k. Z resztą to pierdolenie, bo żaden cpu dzisiaj nie trzyma swojego TDP.
Nie no, jak się jest hehestudenciakiem i mama płaci rachunki za wszystko, to czemu nie xD
Mówię o normalnych ludziach, nie pryszczatych kucach.

// E:
Intel zapowiedział poprawione sprzętowo procki na koniec 18. roku ;)

// E:
Ryzeny poszły w dół!
 
Ostatnia edycja:

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Nie no, jak się jest hehestudenciakiem i mama płaci rachunki za wszystko, to czemu nie xD
Mówię o normalnych ludziach, nie pryszczatych kucach.
no to zwłaszcza ci nie zauważyliby różnicy, bo skoro pracują, to nie gniją na kompie, a jak nie gniją na kompie, to różnica między 130 a 80W TDP to może 30zł w skali roku, jak się mocno postarasz.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
no to zwłaszcza ci nie zauważyliby różnicy, bo skoro pracują, to nie gniją na kompie, a jak nie gniją na kompie, to różnica między 130 a 80W TDP to może 30zł w skali roku, jak się mocno postarasz.
Tutaj wycinasz programistów freelancerów, grafików i inżynierów oprogramowania, którzy pracują zdalnie. Ale nie brnijmy w jałową dyskusję, szkoda życia.
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
No ale mówię, mój Xeon ma niższe TDP niż Kaby Lake, więc dalej nie ma problemu. A wyżej wymienionych raczej powinno być stać na coś lepszego, niż ulep. EOT.
 

Enzo

Aktywny użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
220
Punkty z reakcji
39
Punkty
28
Lokalizacja
ODDAJCIE NAM FASZYSTOWSKIE ŚWINIE I SB, SYGNATURY
Dobra, moi przystojni koledzy. Już ponad dwa tygodnie siedzę na nowym sprzęciku. Skończyło się na:
Procek i5-8600K
Płyta MSI Z370-A PRO
Ram Corsair Vengeance LPX DDR4 2x4GB 3000MHz cl15 alternatywnie Ballistix Elite DDR4, 1x8GB, 3000Mhz cl15.
Grafika Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5

+

IMO najlepiej byłoby dać tam MX 300 275 G(i?)B + Seagate 1 TB.

+ RegnumRG4, zasilacz od Corsaira (RM650X), ostateczna decyzja domontowania czegoś do defałdeków, chłodzenie Fortis 3 HE1425 i przesiadka na Windę 10, bo to dobry system, a Miska to pedau.

Wszystko jest pięknie i zajebiście, sam miód, seks i orzeszki, więc raz jeszcze dziękuję za wszystkie pościki.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top