Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Upgrade kompa

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
Wtyczki są na 100% trójpinowe, ale takie są wentylatory dołączone do obudowy. Ale co cię to obchodzi? Przecież wentylator 4-pin jest tylko do procesora ze względu na pwm.
Niby nikt nie rzuca ale jak weźmiesz do ręki Define R5 czy SilentBase 600/800 to czuć jakość w rękach właśnie za sprawą blach, wykończenia itd. No ale to są obudowy kosztujące grubo ponad dwa razy tyle co RG2 ;)
No pewnie, ale nie każdego na to stać. Ja złożyłem złomka (2 lata temu) z i7-920 D0, MSI X58 Pro-E, 8GB RAM i HD 7870 od sapphire. Zestaw bardzo gorący, prądożerny i złożony najtańszym kosztem z zasilaczem, więc potrzebowałem budy, która to zmieści i schłodzi po oc za jak najtaniej. Wybór w sumie nie był wielki, bo zależało mi na kontrolerze obrotów, a jaka buda za 130zł go ma? Na pewno taka buda bardziej hałasuje itd., ale nie każdego to interesuje. Po prostu parametr cena/jakość SilentiumPC ma wysoki i dotyczy to chyba wszystkich ich akcesoriów. Wszak chłodzenia są często polecane.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Wtyczki są na 100% trójpinowe, ale takie są wentylatory dołączone do obudowy. Ale co cię to obchodzi? Przecież wentylator 4-pin jest tylko do procesora ze względu na pwm.
Obchodzi mnie, bo kupowałem dodatkowe wentylatory do RG4 i nie wiedziałem, jaki rodzaj kontrolera ma ww. obudowa.
Wybór w sumie nie był wielki, bo zależało mi na kontrolerze obrotów, a jaka buda za 130zł go ma? Na pewno taka buda bardziej hałasuje itd., ale nie każdego to interesuje. Po prostu parametr cena/jakość SilentiumPC ma wysoki i dotyczy to chyba wszystkich ich akcesoriów. Wszak chłodzenia są często polecane.
Teraz już mam dwie rzeczy z ich stajni – obudowę i chłodzenie CPU. Obie faktycznie mają bardzo fajny stosunek ceny do jakości, więc mocno popieram zdanie Reksa.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Jeśli idzie o chłodzenie, to sam mam Grandisa xe1236 i jestem z niego bardzo zadowolony. Co do obudowy to jeszcze rok temu miałem CM Elite 430 i nie narzekałem, aktualnie mam BQ SilentBase 600 i jeśli idzie o jakość wykonania to niebo, a ziemia. Z tanich bud to jeszcze jest Zalman Z3, kumpel twierdzi, że przyzwoita buda i kosztowała go 130 zeta, w rękach sam nie miałem więc osobiście nie wiem jak to wygląda. Na dobrą sprawę jak budżet mały to można kompa złożyć i w Akydze za 50 zeta, blacha w niej taka, że tniesz sobie ręce na niej składając kompa ale robi to co ma robić, trzyma sprzęt w miejscu.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top