Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Sergiusz Piasecki

Leeter

Użytkownik
Dołączył
12 Styczeń 2017
Wiadomości
85
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Lokalizacja
Sypialnia twojej mamy
Domyślam się, że ktoś tutaj zna tego pisarza, który był względnie "kontrowersyjny". Najczęściej pisze się o nim w paru słowach: kokainista, szpieg, złodziej, członek AK. Człek ten urodził się jeszcze za tak zwanych "zaborów", w guberni mińskiej, w Lachowiczach. Miał bardzo barwny życiorys, od dziecka obracał się w towarzystwie złodziei, potem zajmował się przemytem na pograniczu polsko-radzieckim, a ostatnią jego aktywnością na terenach Polski była działalność wywiadowcza w Armii Krajowej. Piasecki napisał parę książek opartych w pewnym stopniu na jego przeżyciach, zasłyszanych opowieściach więźniów, czy historiach opowiedzianych przez jego kolegów ze światka złodziejskiego. Książki są napisane bardzo rzeczowo, nie posiadają w sobie patosu patriotycznego, żadnych głupot, które mogłyby rozdrażnić, można uznać, że są powieściami politycznymi, które z reguły nawiązują do światka złodziejskiego, czy to przemytniczego. Tutaj, dla zainteresowanych, dam propozycje książek na start, bo sama literatura wpadła mi w ręce przypadkowo, kiedy grzebałem w książkach z domu rodzinnego:
Mgła - trylogia złodziejska: Jabłuszko, Spojrzę ja w okno..., Nikt nie da nam zbawienia
Zapiski oficera Armii Czerwonej - satyra polityczna ukazująca życie wyzwoliciela, który wkracza na wschodnie rubieże Polski
Książek jest więcej, ale podane przeze mnie pozycje są najlepszymi "starterami". Naprawdę warto sięgnąć po drugą pozycję ze względu na jej lekki i przystępny charakter.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top