Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Nowy laptopus

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
677
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Witame. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem nowego laptopa. Obecny, mimo że ma już 5 lat, na allegro chodzi po 1000zł (choć kupiłem go okazyjnie za 2400), doszedłem więc do wniosku że byłby to dobry moment by sprzedać go i zastąpić czymś nowszym. Przede wszystkim zależy mi na układzie graficznym klasy co najmniej GTX 970M, porządnym i7, 16GB ram (lub więcej), dysk twardy - mile widziane SSD + HDD, w ostateczności sam sobie domontuję SSD według własnych potrzeb (128GB mi wystarczy). Cena - wstępnie nie chcę się jasno deklarować, ale myślę że do 4000zł. Jeśli teraz nic się takiego nie znajdzie, to poczekam aż stanieją. Docelowo ma to być 17 cali, w ostateczności może być 15.

Podstawowe pytania:
1. Czy to dobry moment na zakup laptopa? Co prawda nie zamierzam kupować go jeszcze dziś, bardziej w kwietniu/maju, ale trzeba już zrobić rozeznanie. Szykują się jakieś nowe karty graficzne / procesory na horyzoncie? Mowa o mobilnych, wiem że wchodzą Ryzeny, ale AMD na rynku laptopów za bardzo nie ma czego szukać i chyba Ryzeny tego nie zmienią.
2. Znalazłem na allegro dość ciekawe aukcje z laptopami Lenovo. Tutaj link do konkretu. Cena bardzo okazyjna, haczyk tkwi w tym że to chyba lekka używka (mimo, że sprzedawany jako nowy). Gwarancja jest, można też oddać towar w ciągu 2 tygodni. Niestety jedyna recka tego laptopa jaką znalazłem była po hitlerowsku, na germańskiej wersji notebookcheck, ale zyskała ocenę 84% (jidysz to nie moje klimaty i nic poza tym nie zrozumiałem). Drugi haczyk - windows to 90 dniowy trial, trochę smutno, ale przeboleję. Sprzedający ma komenty bardzo pozytywne, ale pamiętam że gdy kupowałem pierwszego laptopa Lenovo nie cieszyło się zbyt dobrą renomą w kwestii laptopów, coś się pod tym względem zmieniło?

Jakieś inne propozycje? Inb4 kup stacjonarny/xboxa.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
1. Moment jest zły. Zbliżają się komunie, ludzie już zaczynają myśleć o kupnie prezentu, a ceny w sklepach szybują w górę. W maju też nic nie spadnie, pewnie dopiero w czerwcu będzie można w ludzkiej cenie kupić elektronikę. Zobacz, jak ceny dysków SSD poszły w górę…
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
677
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Nie zapominajmy o obsłudze Twojej stulejki. Kto wie, w międzyczasie może też zechcę pożyczyć od Ciebie trochę CP w rozdziałce Ultra HD.

A tak na poważnie, to usuń proszę hakerskie oprogramowanie z mojego komputera, którym monitorujesz moją aktywność i instalowane programy. I więcej nie używaj poradników hakerskich Tigera Bonzo przeciwko swoim pszyjaciouom.
 

Rex

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
43
Punkty z reakcji
1
Punkty
8
No ja bym na twoim miejscu włożył te pieniądze w stacjonarkę, no ale jak chcesz.
Generalnie do 4000 praktycznie niemożliwe jest dostanie laptopa z 970M.
Jedynie jakieś tanie i średniej jakości Mediony - Lenovo za 3800 są na allegro. To najgorszy syf, importowany i pełen wad. Oczywiście zapomnij o 2 dyskach.
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
677
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Meh, obawiałem się właśnie, żeby te Mediony nie były złomem. W takim razie odpadają.

Co do stacjonarki - w zasadzie jeszcze pomyślę, ale zależy od tego jak Ryzeny wpłyną na ceny procesorów na rynku. Jeśli dam radę złożyć do 2,5-3k zestaw razem z porządnym monitorem (i jakąś klawiaturą, bo tego też ni mam :E) to może się skuszę, ale wolałbym sprawić sobie porządnego laptopa.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Stwierdzenie „porządny laptop” wywołuje u mnie dupospin, chociaż wiem, że i takie są, ale raczej nie w tym przedziale cenowym. Podzielam zdanie Reksa, pomyśl nad stacjonarką. Pojawienie się konkurencji (inb4 AMD to nie konkurencja –
lamusy dupa cicho) zapewne wpłynie na spadek cen procesorów Intela. Nie mówię tu o rzędzie wielkości, ale pewnie polecą o jakieś 15-20%. Musisz dać jeszcze bardziej konkretne wymagania, żeby dało się lepiej pomóc :)
Ostatnio złożyłem fajną stacjonarkę na i5 za 3k, lata jak szalona.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Solve, trochę się mylisz z tym złym momentem, wiosną przeważnie są najlepsze ceny, latem (sierpień) zaczynają iść w górę żeby osiągnąć max na święta, a potem cykl się powtarza, marzec/kwiecień zwykle jest najsłabsza sprzedaż.
Co do cen SSD to poszły w górę bo Samsung czy inny producent płakał ostatnio, że duże zapotrzebowanie i nie wyrabiają z produkcją i ceny z miejsca poszły w górę.

Jak masz do wydania do 4k to kupuj stacjonarkę za jakieś 3200-3500 + monitor za 500pln i będziesz miał więcej mocy jak w laptopie za 4-5k albo lepiej.
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
677
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
No dobra, ceny zmalały bardzo zacnie, za lapteka z GF1050 4GB i SSD wystarczy wyłożyć "zaledwie" ~3800. Dla mnie mobilność jest bardzo ważna, poza tym ceny stacjonarek poszybowały horrendalnie w górę (głównie grafik), a na dodatek jakieś 500zł z budżetu musiałbym wywalić na monitor + ze sprzedaży obecnego laptopa dostanę min. 800zł. Także zostaję przy opcji zakupu nowego laptopa.

Po przeczytaniu wielu recenzji wybór padł na lenovo y520, jeno mam pytanie takiego kompletnego kretyna. Żeby zaoszczędzić kilka cebulionów chcę zakupić bez windowsa i wgrać spiraconego. Jeśli ściągnę obraz ISO, wrzucę na pendrive, a później włożę tegoż pendrive'a do nowego laptopa, to na luzie się całość zainstaluje? Nigdy sam nie instalowałem windowsów to pytam. xD

Planuję instalować windę 10, spiracona będzie śmigała tak samo miodnie jak oryginalna czy są jakieś haczyki?

inb4 linux
wypierdalać
 

Lenny Weisstein

Użytkownik
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
348
Punkty z reakcji
12
Punkty
18
Lokalizacja
Cave of the Past
Linux.
Z W10 nie masz wyboru bo do żadnego sprzętu nie ma sterów na W7 jeśli chodzi o lapki. Oczywiście nie mówię że będą pod w10. Także tego, Ubuntu.
Jeśli bardzo się upierasz przy pindowsie to czy system będzie działał po zainstalowaniu z pendrajwa będzie Twoim najmniejszym zmartwieniem. Większym będzie to czy cokolwiek zadziała, sterowniki do sprzętu miej na płytce, USB, dyskietce i najlepiej taśmie magnetofonowej bo o połączeniu się z internetem zaraz po postawieniu systemu możesz zapomnieć. Sterowniki najlepiej pisane pod konkretny egzemplarz sprzętu bo lubią sobie z dupy nie działać, przynajmniej na W7.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Missile post_id=1579 time=1501230039 user_id=48 napisał:
Chyba jednak będę miał W10 :D

http://allegro.pl/windows-10-pro-professional-automat-24-7-najtaniej-i6766089061.html

LOL. A jeszcze nie tak dawno widziałem na scdkeys.com za 80pln i myślałem, że to tanio :D
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top