Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Muzyka faszyzująca - martial industrial, neofolk itp.

Leeter

Użytkownik
Dołączył
12 Styczeń 2017
Wiadomości
85
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Lokalizacja
Sypialnia twojej mamy
Pag38fo1_am.jpg

Na początku chciałem ograniczyć się tylko do martial industrialu, bo jest najbardziej neutralny i zawiera w sobie wstawki ambientowe, a także czysto industrialowe. Dodatkowo w tle, czasami, można usłyszeć zniekształconą, bardziej lub mniej, muzykę klasyczną. Jednak ze względu na tematykę neofolku, który też nie gardzi elektroniką zasługuje na wspomnienie. Bez zbędnego pierdolenia.

Arditi
Geneza nazwy zabawna, bo tak nazywały się elitarne jednostki wojskowe u Włochów podczas Wielkiej Wojny. Definitywny martial industrial.
Religion of the Blood
Blood Axis
Neofolk, industrial. Nie wypuścili zbyt wielu albumów, ale warto dać im szansę, bo atmosferę, którą wykreowali w swoich utworach jest ciekawa.
Electricity
Death in June
Neofolk, martial industrial, dark ambient. Facet wydaje się względnie elastyczny muzycznie, w swojej orientacji seksualnej także. xD Założyciel to homoseksualista, Douglas Pierce. Ostatnio miał koncert w październiku, we Wrocławiu. Prawdopodobnie ostatni.
Hollows of Devotion
Legionarii
Martial industrial, sporo nawiązań do paneuropeizmu, nazistowskich Niemiec i innych odłamów faszyzmu. Pytanie za 88 punktów, z czego pochodzi intro utworu poniżej?
Ost und West
Toroidh
Martial industrial, dark ambient. Jeden z albumów ma dość sugestywną okładkę, co wszystko wyjaśnia.
Those Who Do Not Remember The Past Are Condemned To Repeat It. Again.
Waffenruhe
Nazwa projektu muzycznego oznacza dosłownie "zawieszenie broni". Masa nawiązań do nazistowskich Niemiec i militaryzmu ogólnie pojętego.
DEMAGOGIE II
 

hubi1

Użytkownik
Dołączył
23 Styczeń 2017
Wiadomości
238
Punkty z reakcji
8
Punkty
18
Wiek
32
Lokalizacja
Rzeszów
Strona internetowa
hubi1.soup.io
Dużo takiej muzyki nie słuchałem, ale kiedyś szukając zespołów dark ambientowych natrafiłem na parę fajnych projektów. Jednym z nich był zespół Eldar, ich zapamiętałem z nazwy. Sylwetki jako takiej nie przedstawię, bo mnie zwyczajnie nie interesowała, ale pamiętam tyle, że był to hiszpański duet, a nazwa ich zespółu w jakimś języku to "epidemia". Oni to tak najbardziej dark ambient i matrial industrial, ale również modern classical, wczesne płyty też trochę noise. Bardzo smaczne to jest. Leeter, polecam Ci skoro lubisz takie klimaty.
[youtube]https://youtu.be/x_T0IT2vVQU[/youtube]
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top