Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Euro Truck Simulator 2

Ropasiak

Użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2017
Wiadomości
89
Punkty z reakcji
5
Punkty
8
Wiek
26
Lokalizacja
Grodzisk Maz
Dobra, dobra, wszyscy co mnie znają to znają też tą grę. :D

Krótka historia symulatorów ciężarówek:

[Rosyjska firma Softlab NSK]Hard Truck: Road to Victory (1998)-> Hard Truck 2(2000) -> King of the Road (2002) -> Rig'n'Roll (2009)

[Czeska firma SCS Software]Hard Truck: 18 Wheels of Steel (2002)->18 Wheels of Steel: Across America(2004)->18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal(2004) ->18 Wheels of Steel: Convoy(2005)- > 18 Wheels of Steel: Haulin (2006) -> 18 Wheels of Steel :American Long Haul (2007)->Euro Truck Simulator (2008)->German Truck Simulator(2010)->Euro Truck Simulator 2 (2012)-> American Truck Simulator (2016)

Osobiście moją przygodę rozpocząłem jednocześnie od HT2 i HT:18WoS. HT2 wygrywał dla mnie europejskim klimatem (w sumie słowiańskim :E), ale HT:18WoS też mnie wsiąknął w miarę realizmem, HT2 to zawsze były wyścigi kto pierwszy przewiezie towar... Potem już 18WoS:AA, zaraz potem PTTM, aż długo potem zagrywałem się w Haulina do czasów ETS'a (I romans z KOTR z 2002), podczas posuchy między ETS1 a wydaniem ETS2 zagrywałem się w Rig'n'Roll. Posiadam każdą wymienioną grę i cóż, wsiąkłem w to na dobre :E Która część najlepsza? Cóż, PTTM ma chyba najbardziej sentymentalny wymiar, Haulin również ma oddaną rzeszę fanów, HT2 z nostalgii, ETS1 za zapoczątkowanie europejskiej truckerki w miarę realistycznej otoczce, ETS2 jako, że obecnie najnowszy i z największą zawartością (chociaż nadal brak własnych naczep, cb-radia czy zaawansowanej ekonomii i rywalizacji z poprzednich gier). Za najgorsze uważa się Convoya i ALH (ALH wprowadzał chyba 2 nowe ciężarówki i troszkę większą mapę).

Wracając do ETS2 - od 5 lat gra jest nadal wspierana, dostaje darmową jak i płatną nową zawartość i przez kolejne lata również będzie wspierana. ETS2 osiągnął ogromny sukces, które przewyższyło oczekiwania samego studia.

A modowanie jest obecnie bajecznie proste (powrót do czasów modowania z PTTM rzekłbym) i już dawno jak dla mnie przebiło prostotę modowania Stalkera :E Jako przykład obecny mod nad którym pracuję: http://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=34&t=232266


 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top