Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Dysk twardy

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Myślę nad kupnem nowego (dodatkowego) dysku twardego. Zwykły dysk SATA, 2-4 TB.
I pytanie do was: czy są jakieś firmy/modele, których należy się szczególnie wystrzegać?
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Dysk wbudowany czy zewnętrzny? Laptop czy stacjonarka?
 

Lou

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
378
Punkty z reakcji
5
Punkty
18
Dysk SATA taki do środka ;), do komputera stacjonarnego.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Dla siebie wziąłbym ST3000DM001 (Seagate Barracuda). Padały mi dyski WD, Toshiby, Samsunga, Seagate'a, więc nie sądzę, by była jakaś wielka rozbieżność pomiędzy jakością produktów. Gdyby tutaj wymieniać dyski serwerowe – różnica staje się widoczna, ale w przypadku komputerów stacjonarnych praktycznie nie istnieje.
 

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Solve, jak trwałość bez względu na cenę to HGST, w każdym innym przypadku może to być np. Seagate, choćby dla tego, że kupili dział HDD Samsunga.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Fred post_id=1243 time=1490189276 user_id=57 napisał:
Solve, jak trwałość bez względu na cenę to HGST, w każdym innym przypadku może to być np. Seagate, choćby dla tego, że kupili dział HDD Samsunga.
Yep, HGST góruje, ale za to trzeba zapłacić. W gruncie rzeczy korzystam z Seagate i mnie nie zawiodło.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
78
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
W zwiazku z dojrzałością tematu, odkopuje, robię bumpa i dubluję. Szukam dysku o jakości porównywalnej do Cruciala MX300 275 GB, w cenie do ~300 zł. Fred czy ktoś inny, halp, plx.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top