Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Cykl Patrole - Siergiej Łukjanienko

Fred

Użytkownik
Dołączył
29 Grudzień 2016
Wiadomości
277
Punkty z reakcji
4
Punkty
18
Lokalizacja
Hellhole
Większość osób zapewne już się spotkała z twórczością Siergieja Łukjanienki i cyklem o patrolach. Jedni zainteresowani po obejrzeniu filmu, inni słysząc to i owo w internetach. Sam zakupiłem i przeczytałem całość jakiś czas temu gdy cały cykl został ponownie wydany przez wydawnictwo MAG. Cykl mimo iż ma lepsze i gorsze momenty bardzo mi się podobał i szybko przebrnąłem przez wszystkie tomy ostatecznie żałując, że nie ma więcej. Dla tych co nie bardzo kojarzą, książki opowiadają o Antonie Gorodeckim, członkiem nocnego patrolu, którego zadaniem jest dbanie o ład między 'dobrem' reprezentowanym przez Nocny Patrol i 'złem' reprezentowanym przez Dzienny Patrol. Każdy patrol ma swoje cele i metody ich osiągania ale oba dbają o utrzymanie równowagi i status quo, jeden dobry uczynek za jeden zły i vice versa.
 

Sölve

Piorun ekipy
Dołączył
27 Grudzień 2016
Wiadomości
1,031
Punkty z reakcji
77
Punkty
48
Lokalizacja
Brokilon
Przeczytałem półtora tomu "Patroli" - pierwszy i pół drugiego. Nawet w samym pierwszym tomie widać sinusoidę nastroju pisarza. Przez niektóre rozdziały brnąłem niczym czołg, a na niektórych się wykładałem i musiałem je "męczyć". Świat przedstawiony jest ciekawy, mamy tutaj pewnego rodzaju fantastykę opartą na wierzeniach z różnych kultur. IMO, to, co przeczytałem, wypada na plus.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top