Nowinki

Welcome to Laboratorium X-21

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Broken Light - Wprowadzenie

Alechemik

Użytkownik
Dołączył
30 Grudzień 2016
Wiadomości
78
Punkty z reakcji
0
Punkty
6
Lokalizacja
Prywatna willa JP2
Jako, że zarówno kiepskie umiejętność artystyczne jak i informatyczne nie pozwalają mi na stworzenie serii ''Broken Light'' w wersji komiksowej/filmowej tak skupię się na pisaniu, które w miarę mi wychodzi. Odcinków w swoich zeszytach na razie napisałem 12, z czego część wymaga poprawy. Dlatego też wpisy będą odbywać się w miarę nieregularnie (obym nie zginął w trakcie :shock: ), bowiem mam typowe dla artysty problemy natury twórczej. Całość postanowiłem podzielić na trzy serie, po około 20 wpisów. Mam nadzieję, że w miarę uda mi się wejść w wasze gusta. Seria łączy motyw drogi, komedii, horroru, crossoveru i thrillera, sprytnie lawirując między powagą, filozofią, a absurdem. Oto krótki opis fabularny.
Świat
Megaziemia, położona w pięcioplaneternym układzie, wokół zwykłej gwiazdy. Wszechświat, w którym dzieje się fabuła leży na styku innych uniwersów. Jest bramą łączącą światy. Stąd też wyznawcy Azathotha żyją na tej samej planecie, gdzie mieszkają mordorscy Orkowie, czy Charon VI jest 32 królem Cesarstwa Czarnobylskiego. Normalka.
Cywilizacje przetrwały 4 wojny światowe, jednak ich rozwój jest różny. Watykan ma potężną technologię i podbija rejony pustynnych krajów postkolonialnych, Duvln to steampunkowe połączenie XIX-wiecznych Niemiec i Anglii, a Metro jest nie moskiewskie, a syberyjskie i pokrywa cały kraj.
Bohaterem serii jest Jonathan ''John'' Morton, samotny 30letni dziennikarz o parszywej przeszłości. Przez przypadek uwalnia z sekretnego grobowca coś co odmieni zarówno cały świat, jak i szare życie Mortona.


OPIS KRAJÓW

Surstromming- Port piracki na granicy Bieguna Tytanii i jedyne państwo na kontynencie. Środowisko dla najgorszych degeneratów. Tu można kupić niewolnika, zlecić zabójstwo, zdobyć rzadki artefakt... Wszystko za odpowiednią cenę. Wikingowie z Portu mają niestabilny rozejm ze Space Marines Chaosu, zamieszkującymi spaczoną przez magię północ.
Laurenta- Zamieszkała wyłącznie przez Inuitów wyspa. Legendy mówią, że pod powierzchnią wyspy jest kopalnia w której nieznana grupa badawcza zginęła z rąk zbiorowego bytu, Tuurngaita.
Putz- Czym jest Putz?Dzisiaj to pustynna, wypalona do cna wyspa. Około 3 tysięcy lat temu było stolicą potężnego Imperium, które posiadało potężną technologię. Mogło wypalać góry, zmieniać pustynie w lasy i zmieniać pogodę. Ich elektrownie z jednego grama Dynaminium potrafiły wykrzesać ogromne ilości energii. Najcenniejsza zaś była Brama Niebios, potężny portal, dzięki któremu kontrolowali przepływ towarów z innych wymiarów. W wyniku tak zwanej ''Wielkiej wojny ras'' brama zapadła się i wybuchła, spopielając Putz.
Złote Imperium- Nie jest znana historia początków tego kraju. Jedni twierdzą, że to potomkowie ludzi z Putz. Inni, że to hybrydy obcych i ludzi. Jeszcze inni uważają, że nadejdzie dzień, gdy Imperium któregoś dnia zniszczy resztę ludzkości. Obawy są uzasadnione, bowiem do większości krajów Złote Imperium nastawione jest wrogo.
Irlandia- Zwykły, dobrze rozwijający się kraj. Od 100 lat jest niezależny od Duvln. Mieszkańcy kochają piwo i zielony kolor.
DO DOKOŃCZENIA
 

Missile

Sugar dadd
Dołączył
28 Grudzień 2016
Wiadomości
674
Punkty z reakcji
28
Punkty
28
Wiek
124
Lokalizacja
ODDAJCIE FASZYSTOWSKIE ŚWINIE
Strona internetowa
kowekvsapap.ru
Putz- Czym jest Putz?Dzisiaj to pustynna, wypalona do cna wyspa. Około 3 tysięcy lat temu było stolicą potężnego Imperium, które posiadało potężną technologię. Mogło wypalać góry, zmieniać pustynie w lasy i zmieniać pogodę. Ich elektrownie z jednego grama Dynaminium potrafiły wykrzesać ogromne ilości energii.

Dynamiczni frajerzy, trzeba było inwestować w Spierdolinium.

A na poważnie to nie do końca ogarniam zamysł. Znacznie lepszym pomysłem byłoby po prostu rozpocząć od opowiadania i w nim powoli wszystko wyjaśniać, zamiast wrzucać dokładne opisy wszystkich 50 krain. Mapka by wystarczyła.
 

Alechemik

Użytkownik
Dołączył
30 Grudzień 2016
Wiadomości
78
Punkty z reakcji
0
Punkty
6
Lokalizacja
Prywatna willa JP2
Z jednej strony masz rację. Z drugiej, w serii nie będzie pokazany każdy kraj. Ale w sumie nie chce mi się wymyślać opisu do każdego kraju, więc w weekend wrzucę pierwszy rozdział.
 

King Crimson

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Styczeń 2019
Wiadomości
26
Punkty z reakcji
1
Punkty
3
It's over dla nas, nie poznamy następnych 40 czy tam 50 odcinków tego czegoś xD
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top